Dowódca w Białym Domu, Major poza nim. Zmiana w rezydencji Bidenów

Autor:
akw/ados
Źródło:
CNN, "The Guardian", tvn24.pl
Joe Biden powitał w Białym Domu nowego psa, Commandera. Nagranie z grudnia 2021 roku
Joe Biden powitał w Białym Domu nowego psa, Commandera. Nagranie z grudnia 2021 roku
twitter.com/POTUS
twitter.com/POTUSJoe Biden powitał w Białym Domu nowego psa

Nowy lokator wprowadził się do Białego Domu. To trzymiesięczny owczarek niemiecki, Commander. To nie koniec zmian. Z Waszyngtonu, do spokojniejszego otoczenia, wyjedzie kilkuletni Major. W styczniu progi prezydenckiej rezydencji ma przekroczyć kot.

Prezydent Joe Biden przedstawił nowego członka rodziny - Commandera (Dowódcę), szczeniaka owczarka niemieckiego. Na swoim Twitterze opublikował zdjęcie i krótkie nagranie, na którym widać, jak rzuca piłkę czworonogowi i wprowadza go na smyczy do Białego Domu. Wcześniej obecność nowego psa dokazującego na trawniku Białego Domu zauważyli dziennikarze CNN.

Pies urodził się 1 września i przybył do Waszyngtonu w poniedziałek. Rzecznik pierwszej damy Jill Biden Michael LaRosa przekazał, że Commander wcześniej przebywał u młodszego brata prezydenta Jamesa i jego szwagierki Sary.

Commander, nowy pies Joe Bidenatwitter.com/POTUS

Para prezydencka jednocześnie zdecydowała, że ​​po kilku incydentach wywołanych przez innego lokatora Białego Domu, Majora, pies zamieszka w spokojniejszym otoczeniu z przyjaciółmi rodziny.

Biuro pierwszej damy Jill Biden zapowiedziało, że w styczniu do rodziny dołączy także kotka.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Osiem łap w Białym Domu

Do Białego Domu po wyborach razem z parą prezydencką wprowadziły się dwa psy: Champ i Major.

Trzyletni, adoptowany Major, po tym, gdy w marcu pogryzł dwie osoby (jedną z Secret Service, drugą - ze Służby Parków Narodowych), został odesłany do Wilmington w stanie Delaware na szkolenie, po którym wrócił do Białego Domu. Urzędnicy tłumaczyli, że pies cały czas przyzwyczaja się do nowego otoczenia. Teraz jego wyprowadzka na stałe wydaje się przesądzona.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pies Joe Bidena znów kogoś ugryzł. "Zdaję sobie sprawę, że są osoby, które się go boją"

"Po konsultacjach z trenerami, behawiorystami i weterynarzami, rodzina zdecydowała się zastosować do zbiorowych zaleceń ekspertów, że najbezpieczniej dla Majora będzie mieszkać w spokojniejszym środowisku z przyjaciółmi rodziny" - przekazał w oświadczeniu LaRosa. Zaprzeczył, aby miała być to reakcja na jakiekolwiek wydarzenie związane z Majorem.

Starszy pies, ukochany przez rodzinę Champ, zmarł w czerwcu w wieku 13 lat.

Major i Champ przywróciły wieloletnią tradycję obecności psa w Białym Domu. Zwyczaj przerwał Donald Trump. Joe Biden z kolei znany jest z zamiłowania do owczarków niemieckich. - Miałem owczarki niemieckie od dziecka. Szkoliłem je i chodziłem z nimi na pokazy - wspominał Biden w rozmowie z George'em Stephanopoulosem z telewizji ABC w grudniu 2008 roku.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Pierwsze psy", dzięki którym do Białego Domu wróci tradycja

Psy różnych ras wystąpiły w jednym z jego spotów wyborczych przed wyborami prezydenckimi w 2020 roku. "Przywróćmy psy do Białego Domu" - apelował wtedy Biden.

Autor:akw/ados

Źródło: CNN, "The Guardian", tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/POTUS

Pozostałe wiadomości