Zaatakował męża Pelosi. Chciał również napaść na Toma Hanksa, syna Bidena i gubernatora Kalifornii

Źródło:
PAP

David DePape, oskarżony o atak na Paula Pelosiego, męża przewodniczącej amerykańskiej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, zamierzał również napaść na aktora Toma Hanksa, syna prezydenta USA Joe Bidena, Huntera oraz na gubernatora Kalifornii Gavina Newsoma. Informację w tej sprawie przekazała w sądzie policjantka Carla Hurley, która przesłuchiwała podejrzanego.

Carla Hurley nie wyjawiła, czy policja ma jakiekolwiek dowody na potwierdzenie planowanych ataków. Potencjalnych ofiar, jak przekazał oskarżony David DePape policjantce, było więcej.

"Jest zło w Waszyngtonie. To, co zrobili, wykraczało daleko poza kampanię. Wszystko zaczyna się od Hillary (Clinton)" - miał powiedzieć DePape po ataku na Paula Pelosiego.

Chciał rozmawiać z Nancy Pelosi

DePape powiedział również policjantce, że chciał rozmawiać z Nancy Pelosi, ponieważ jest "druga w linii do prezydentury". Podejrzany przekazał policji, że wykonywał "misję samobójczą". Policjanci uważają, że pociągają go teorie spiskowe.

Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, w tym do usiłowania zabójstwa, włamania i znęcania się nad osobami starszymi. Pozostaje w areszcie bez możliwości wyjścia za kaucją - podała agencja AP.

Atak przy pomocy młotka

Pod koniec października DePape włamał się do domu Nancy Pelosi w San Francisco i zaatakował jej 82-letniego męża przy pomocy młotka po tym, jak zażądał rozmowy z przewodniczącą Izby Reprezentantów.

Po ataku Paul Pelosi przeszedł operację z powodu pęknięcia czaszki i poważnych obrażeń prawej ręki. Wyszedł ze szpitala na początku listopada. DePape, posiadający obywatelstwo kanadyjskie, został aresztowany na miejscu przestępstwa. 

Autorka/Autor:tas / prpb

Źródło: PAP