CNN: rozmowy w Białym Domu na temat wysłania wysokiej rangi urzędnika na Ukrainę

Autor:
asty/kab
Źródło:
CNN
Rzecznik Pentagonu o wsparciu wojskowym dla Ukrainy
Rzecznik Pentagonu o wsparciu wojskowym dla UkrainyTVN24
wideo 2/3
TVN24Rzecznik Pentagonu o wsparciu wojskowym dla Ukrainy

W Białym Domu prowadzono wstępne rozmowy na temat możliwej podróży wysokiej rangi urzędnika na Ukrainę - poinformowała w środę wieczorem stacja CNN. Urzędnicy mieli powiedzieć reporterom, że rozważano podróż sekretarza obrony Lloyda Austina lub sekretarza stanu Antony'ego Blinkena.

Amerykańscy urzędnicy prowadzili wstępne rozmowy na temat wysłania wysokiego rangą członka administracji Joe Bidena na Ukrainę - poinformowała amerykańska stacja informacyjna CNN, powołując się na źródła w Białym Domu.

Stacja podkreśliła, że w najbliższym czasie nie przewiduje się wizyty w Kijowie ani prezydenta USA Joe Bidena, ani wiceprezydent Kamali Harris. Urzędnicy - jak podaje CNN - dyskutowali o wysłaniu sekretarza obrony Lloyda Austina lub sekretarza stanu Antony'ego Blinkena.

Biały DomShutterstock

Decyzja o podróży przedstawiciela USA do Kijowa daleka od finalizacji

Celem wizyty wysokich przedstawicieli rządu USA ma być wsparcie walczącego z rosyjską agresją ukraińskiego narodu. Negocjacje w tej sprawie są na wstępnym etapie, nie jest zatem wykluczone, że do niej nie dojdzie - spekuluje CNN, powołując się na anonimowe źródła rządowe.

Amerykańska stacja zwróciła uwagę, że w ostatnim czasie w Kijowie był premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson. Urzędnicy amerykańscy potwierdzili też, że Joe Biden nie planuje obecnie podróży na Ukrainę - podaje CNN.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kab

Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości