Ciała czterech kobiet znaleziono w krótkim odstępie czasu. Prokurator: ich śmierć może mieć ze sobą związek

Źródło:
Multnomah County District Attorney, ABC, CNN
Multnomah, Oregon, USA
Multnomah, Oregon, USA
wideo 2/3
Multnomah

Ciała czterech młodych kobiet były znajdywane w okresie od lutego do maja 2023 roku w różnych częściach amerykańskiego stanu Oregon. Wcześniej śledczy przekonywali, że te śmierci nie mają ze sobą związku. Teraz zidentyfikowali osobę, która znała wszystkie ofiary.

22-letnia Kristin Smith, 24-letnia Charity Perry, 31-letnia Bridget Webster i 22-letnia Ashley Real zostały znalezione martwe między lutym a majem tego roku w różnych częściach stanu Oregon. W poniedziałek biuro prokuratora hrabstwa Multnomah ogłosiło, że według ustaleń śledczych istnieją powiązania pomiędzy sprawami tych czterech kobiet. W wydanym komunikacie podkreślono, że do tej pory nikomu nie postawiono zarzutów, ale przesłuchano wiele osób. Przynajmniej jedna z nich jest "obiektem zainteresowania śledczych, ponieważ jest powiązana ze wszystkimi czterema zmarłymi".

Co wiadomo o śmierci czterech kobiet w stanie Oregon

Jak podaje CNN, w lutym Departament Policji w Portland odnalazł ciało ​​Kristin Smith, której zaginięcie zgłoszono pod koniec grudnia. Po tragicznym finale poszukiwań matka 22-latki udzieliła wywiadu stacji KPTV: - Wiem, że nie umarła tam nagle, ktoś coś jej zrobił. Ona zasługuje na sprawiedliwość - powiedziała Melissa Smith.

27 kwietnia biuro szeryfa hrabstwa Multnomah poinformowało z kolei o "podejrzanej śmierci" Charity Perry. Jej ciało znaleziono trzy dni wcześniej w pobliżu autostrady na północny wschód od Portland. Wkrótce potem, 30 kwietnia, w pobliżu Mill Creek, czyli około 80 mil na południowy zachód od Portland, odkryto zwłoki Bridget Webster. Biuro tę śmierć również nazwało "podejrzaną". 7 maja mężczyzna, który odwiedził gęsto zalesiony obszar w hrabstwie Clackamas na południe od Portland, odnalazł z kolei zwłoki Ashley Real, która zaginęła 4 kwietnia.

Cztery kobiety zostały znalezione martwe w ciągu czterech miesięcy 2023 roku.mcda.us

Lekarz sądowy stanu Oregon nie przedstawił dotąd wyników sekcji zwłok kobiet. Żadne dodatkowe informacje w sprawie nie są ujawniane. Biuro prokuratora zapewniło jednak, że mieszkańcy stanu nie mają powodów do niepokoju. "Na podstawie informacji, które są dostępne śledczym, nie uważa się, że w tej chwili istnieje jakiekolwiek aktywne zagrożenie dla społeczności" - czytamy w komunikacie.

Zaprzeczają swoim wcześniejszym słowom

Portal stacji informacyjnej ABC przypomina, że jeszcze w czerwcu biuro prokuratora wydało oświadczenie, w którym potępiło pojawiające się spekulacje, że śmierci czterech kobiet są ze sobą powiązane. "Dyskusje te doprowadziły do ​​niepokoju i strachu w naszej społeczności, i chcemy zapewnić, że spekulacje nie są poparte dostępnymi faktami" - przekonywali w komunikacie prasowym z 4 czerwca.

Teraz departament poprosił opinię publiczną o pomoc i gwarantuje anonimowość każdemu, kto zgłosi się do organów ścigania z informacjami, które mogą przyczynić się do wyjaśnienia sprawy śmierci młodych kobiet.

ZOBACZ TEŻ: Pasuje do profilu, ale czy to seryjny zabójca z Gilgo Beach? Rex Heuermann nie przyznaje się do winy

Autorka/Autor:jjk//az

Źródło: Multnomah County District Attorney, ABC, CNN

Źródło zdjęcia głównego: mcda.us