TVN24 | Świat

Wyrzutnie HIMARS walczą na południu Ukrainy. Dowództwo publikuje nagranie

TVN24 | Świat

Autor:
ft
Źródło:
Reuters, PAP

Ukraińskie siły zbrojne zaczęły używać przekazanych przez Amerykanów systemów rakietowych HIMARS w walkach w obwodzie zaporoskim na południu Ukrainy - przekazało dowództwo w Kijowie, publikując nagranie pokazujące moment wystrzelenia pocisków w kierunku rosyjskich pozycji.

Nagranie zostało opublikowane w mediach społecznościowych ukraińskiego dowództwa w poniedziałek 4 lipca. Widać na nim kilka zestawów przekazanych przez USA wyrzutni HIMARS, które prowadzą ostrzał z drogi w obwodzie zaporoskim na południu Ukrainy. "Piękne, szybkie, dokładne" - skomentowano we wpisie dołączonym do nagrania.

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl >>>

Jest to kolejne nagranie, na którym zarejestrowano wykorzystanie systemów HIMARS w czasie walk w Ukrainie.

Wyrzutnie HIMARS dla ukraińskiej armii

Amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW) ocenił we wtorek, że siły ukraińskie coraz częściej atakują rosyjską infrastrukturę wojskową w głębi okupowanych terytoriów Ukrainy ogniem pośrednim i przekazanymi przez USA wyrzutniami HIMARS. W ostatnich dniach pojawiły się doniesienia o uderzeniach na rosyjskie składy amunicji w obwodzie charkowskim, w pobliżu frontu, ale także w obwodzie donieckim, około 75 km od linii frontu.

"Zwiększone możliwości sił ukraińskich w zakresie uderzeń na krytyczne rosyjskie instalacje wojskowe przy użyciu przekazanych przez Zachód systemów HIMARS pokazują, jak zachodnia pomoc wojskowa zapewnia Ukrainie nowe i potrzebne zdolności wojskowe" - zaznaczyli eksperci ISW.

Czytaj więcej o wojna artylerii w Ukrainie >>>

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft

Źródło: Reuters, PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości