Ukraińskie władze: Rosja zwiększyła liczbę okrętów na Morzu Czarnym

Aktualizacja:
Autor:
momo,
pp
Źródło:
tvn24.pl
Doradca mera Mariupola opublikował nagranie, na którym widać warunki życia w okupowanym mieście
Doradca mera Mariupola opublikował nagranie, na którym widać warunki życia w okupowanym mieściet.me/andriyshTime
wideo 2/21
t.me/andriyshTimeDoradca mera Mariupola opublikował nagranie, na którym widać warunki życia w okupowanym mieście

Agresja Rosji na Ukrainę trwa od 132 dni. Rzecznik administracji obwodu odeskiego przekazał, że Rosja zwiększyła swoje zgrupowanie okrętów na Morzu Czarnym i obecnie dysponuje na tym akwenie 40 pociskami Kalibr. Siły rosyjskie prowadzą zmasowany ostrzał Słowiańska w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy - poinformował mer miasta Wadym Lach. Doradca ukraińskiego mera Mariupola Petro Andriuszczenko przekazał, że z okupowanego przez Rosjan miasta wywieziono plac zabaw, by zamontować go w Doniecku, który jest pod władzą separatystów. W tvn24.pl relacjonujemy wydarzenia z i wokół Ukrainy.

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 4:58

  - Obecny system obronny Łotwy wyczerpał swoje możliwości. Równocześnie nie mamy żadnych powodów aby sądzić, że Rosja zmieni swoje postępowanie - powiedział minister obrony Łotwy Artis Pabrik.

  Według niego obowiązek służby wojskowej, który dotyczyć będzie wyłącznie mężczyzn, zostanie przywrócony w 2023 roku. Pabriks ogłosił też projekt budowy bazy wojskowej w pobliżu miasta Jekabpils (południowo wschodnia Łotwa) niedaleko granicy z Rosją. Będzie ona - jak podkreślił - bliżej tej granicy niż obecna baza Adazi.

 • 4:13

  Minister obrony Łotwy Artis Pabriks zapowiedział przywrócenie obowiązkowej służby wojskowej w tym kraju w związku z narastającymi napięciami w stosunkach z Rosją i jej agresją na Ukrainę.

 • 3:17

 • 1:32

  Gubernator obwodu donieckiego Pawło Kyryłenko wezwał wszystkich mieszkańców Słowiańska do niezwłocznej ewakuacji. W poniedziałek wojska ukraińskie wycofały się z Lisiczańska, miasta w obwodzie ługańskim, nieustannie ostrzeliwanego przez rosyjską artylerię. Był to ostatni ukraiński punkt oporu w tym obwodzie.

 • 0:34

  Zmasowany ostrzał rosyjskiej artylerii Słowiańska, miasta w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy, spowodował, że centralny plac targowy w tym mieście stanął w płomieniach. Dwie osoby zginęły a siedem zostało rannych - poinformował mer Słowiańska Wadym Lach.

 • 22:47

  20-letnia białoruska studentka Danuta Piarednia została skazana na 6,5 roku więzienia za udostępnienie na czacie tekstu, krytykującego liderów Rosji i Białorusi za wojnę na Ukrainie – podały we wtorek media niezależne, powołując się na aktywistów praw człowieka.

  Portal telewizji Biełsat przekazał, że Piarednia została uznana za winną działania na szkodę interesom narodowym Białorusi i winną obrazy Alaksandra Łukaszenki. Wyrok zapadł 1 lipca.

  W tekście, o którym mowa, oprócz krytyki Władimira Putina i Łukaszenki, miało być również wezwanie do wystąpień ulicznych oraz opinia o braku perspektyw białoruskiej armii w przypadku bezpośredniego przystąpienia do wojny.

  Piarednia była studentką uniwersytetu w Mohylewie. Została skreślona z listy studentów. Zatrzymano ją 28 lutego, piątego dnia rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Komitet Bezpieczeństwa Państwowego Białorusi umieścił ją na liście osób "mających związek z działalnością terrorystyczną".

 • 22:28

  O potrzebie zapewnienia obywatelom Ukrainy ochrony przed rosyjskimi atakami rakietowymi mówił prezydent Wołodymyr Zełenski w wieczornym wystąpieniu we wtorek.

  Zapewnienie jeszcze w tym roku bazowej ochrony przed atakami rakietowymi szef państwa nazwał "planem maksimum" dla ukraińskich władz. - Wykonanie tego planu zależy jednak nie tylko od nas, ale od zrozumienia naszych fundamentalnych potrzeb przez naszych partnerów – powiedział Zełenski.

 • 22:17

 • 22:06

  Sekretarz stanu USA Antony Blinken nie spotka się z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem podczas szczytu ministrów spraw zagranicznych krajów G20 na Bali - poinformował we wtorek amerykański Departament Stanu.

  Po raz ostatni Blinken i Ławrow spotkali się w styczniu w Genewie, gdy USA starały się odwieść Rosję od planów inwazji na Ukrainę – przypomniała agencja Associated Press.

 • 21:53

  Ukraina może do końca roku zwyciężyć w wojnie z Rosją, jeśli otrzyma wystarczającą ilość wysokiej jakości broni - ocenił sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy Ołeksij Daniłow, cytowany we wtorek przez portal NV.ua.

 • 20:52

  Ukraińskie władze wzywają mieszkańców obwodu donieckiego do ewakuacji w związku z rosyjskimi atakami. Wojska rosyjskie prowadzą chaotyczne ostrzały, które mają powodować ofiary wśród ludności cywilnej i wywoływać panikę - podkreślił we wtorek szef władz tego regionu na wschodzie kraju Pawło Kyryłenko.

  Gubernator zaznaczył, że w ostatnim tygodniu nie było ani jednego dnia, kiedy siły rosyjskie nie ostrzelały Słowiańska. We wtorek miasto stało się celem kolejnego rosyjskiego ataku, w którym zginęła co najmniej jedna osoba, a kilka zostało rannych. Tego dnia ostrzelano też m.in. Kramatorsk i Bachmut.

 • 20:30

  Na okupowanych terenach siły rosyjskie niszczą ukraińskie książki w bibliotekach, z mieszkań wynoszona jest i niszczona ukraińska odzież - powiedział we wtorek szef władz obwodu ługańskiego na wschodzie Ukrainy Serhij Hajdaj.

  Hajdaj przekazał, że w pobliżu Lisiczańska, przy granicy obwodu, toczą się zacięte walki. Jak dodał, armia rosyjska zaangażowała wiele sił i stale próbuje budować przeprawy, by przerzucać jeszcze więcej sprzętu. "Sprzęt jest przestarzały, ale jest go dużo" - podkreślił.

 • 19:52

  Mer Chmielnickiego w zachodniej części Ukrainy poinformował we wtorek wieczorem o uderzeniach rosyjskich pocisków rakietowych w okolicach miasta. Wcześniej na terytorium całej Ukrainy ogłoszono alarm przeciwlotniczy.

 • 19:09

  Siły rosyjskie stosują taktykę spalonej ziemi, prowadzą wojnę haniebnie, jak zwykli terroryści – oświadczył we wtorek szef biura prezydenta Ukrainy Andrij Jermak. Zaapelował o dostawy większej ilości systemów HIMARS i uznanie Rosji za kraj sponsorujący terroryzm.

 • 18:17

  Rosja zwiększyła swoje zgrupowanie okrętów na Morzu Czarnym, obecnie jest na nich 40 pocisków rakietowych Kalibr – powiadomił Serhij Bratczuk, rzecznik administracji obwodu odeskiego na południu Ukrainy.

 • 17:59

  Mieszkańcy okupowanych przez siły rosyjskie miejscowości w obwodach zaporoskim i chersońskim na południu Ukrainy są porywani, torturowani, zabijani - pisze BBC Ukraina. Obrońcy praw człowieka określają sytuację na południu kraju jako "chersońska Bucza".

  Rosjanie na okupowanych terytoriach najczęściej uprowadzają mężczyzn, a przyczyną "zatrzymania" może być jakiekolwiek doświadczenie pracy w strukturach siłowych, np. w policji, ale też w ochronie supermarketu - pisze BBC.

  Mieszkanka Chersonia opowiedziała portalowi, że kilka razy z okna widziała, jak w pole wywożone są ciała. Wyciągano je z samochodu, niesiono trochę dalej od drogi i wyrzucano. Pewnego razu kobieta zobaczyła w trawie zwłoki mężczyzny.

  "Było widać, że go torturowano. Patrzyłam przez okno na to pole i czułam się winna, bo nie mogę niczego zrobić i nikomu o nim opowiedzieć. Wyjechałam z Chersonia, a ten mężczyzna tam leży" - mówi kobieta, płacząc.

 • 17:09

  Władze okupacyjne sprowadzają rosyjski personel do Zaporoskiej Elektrowni Atomowej – podała Ukrainska Prawda, powołując się na portal Sprotyw, prowadzony przez Siły Operacji Specjalnych ukraińskiej armii. Przyczyną ma być odmowa współpracy ze strony ukraińskiego personelu.

  Według tych informacji Rosjanie planują do końca miesiąca stworzyć nową listę pracowników, a ci, którzy odmawiają współpracy, mają odejść ze swoich stanowisk.

  Do końca września elektrownia atomowa ma zostać odłączona od ukraińskiej sieci energetycznej – twierdzi Sprotyw.

 • 16:38

  Granicząca z ostrzeliwanym od miesięcy przez wojska rosyjskie obwodem mikołajowskim Odessa jest gotowa do walki. Punkty kontrolne są ustawione we wszystkich kluczowych dla miasta miejscach. Do większości zabytków nie ma dostępu. Przejść mogą jedynie mieszkańcy okolicznych budynków. Jednak strategicznym miejscem jest wybrzeże, które przygotowane jest na ewentualny atak Rosjan.

 • 16:35

  Spadek PKB Ukrainy w 2022 roku będzie nie mniejszy niż 35 proc. – oświadczył we wtorek premier tego kraju Denys Szmyhal podczas konferencji w Lugano w Szwajcarii.

  Zaznaczył, że pomimo trwającej wojny z Rosją Ukrainie "udało się przeprowadzić w miarę udaną kampanię siewną, wznowić logistykę przez granice zachodnie". Ukraińską gospodarkę czeka jednak duży spadek.

 • 15:48

  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, który we wtorek wziął udział online w konferencji gospodarczej w Atenach, skrytykował greckich armatorów za transportowanie rosyjskiej ropy mimo sankcji nałożonych na Moskwę przez UE i USA.

  - To sprzeczne z interesami Europy, Grecji i Ukrainy - zwrócił uwagę Zełenski. Podkreślił, że armatorzy z Grecji przewożą rosyjski surowiec w okresie, w którym Kreml wykorzystuje ropę i gaz "jako broń przeciw Europie".

 • 14:49

  Japonia przekazała 17 mln dolarów Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) na pomoc Ukrainie w eksporcie zboża i przechowywaniu jego zapasów.

  Fundusze mogą także pomóc Ukrainie, czwartemu co do wielkości eksporterowi zbóż na świecie, przechować produkty z lipcowych i sierpniowych zbiorów w rękawach foliowych i kontenerach modułowych - przekazała FAO, cytowana przez agencję Reutera.

  "Zapewnienie możliwości dalszej produkcji, bezpiecznego przechowywania i dostępu do alternatywnych rynków jest kluczowe dla wzmocnienia bezpieczeństwa żywnościowego na Ukrainie i zapewnienia, że (...) zależne od importu kraje będą miały wystarczające dostawy zbóż w rozsądnych cenach" - skomentował Rein Paulsen, szef biura FAO ds. sytuacji kryzysowych.

 • 14:28

  Siły rosyjskie prowadzą zmasowany ostrzał Słowiańska w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy - poinformował we wtorek mer miasta Wadym Lach.

  "Słowiańsk! Zmasowany ostrzał miasta! (...) Wszyscy mają pozostać w schronach. Dodatkowe informacje podamy później" - napisał mer w mediach społecznościowych. Ostrzelano centrum i osiedle Północne.

  Korespondent Radia Swoboda relacjonuje, że rosyjskie wojska ostrzelały od razu kilka osiedli, powodując liczne pożary. Zginęła co najmniej jedna osoba.

  Słowiańsk jest wymieniany przez ekspertów i przedstawicieli ukraińskich władz jako miasto będące kolejnym celem rosyjskiego natarcia w Donbasie.

 • 14:11

  Około 200 Rosjan zginęło w niedawnym ataku sił ukraińskich na bazę wojsk rosyjskich w okupowanym Melitopolu, a ponad 300 zostało rannych - powiedział we wtorek Iwan Fedorow, mer miasta lojalny wobec władz w Kijowie.

  Urzędnik, którego cytuje agencja UNIAN, powiedział, że nie są to dane oficjalne, niemniej "dość wiarygodne". Jak poinformował, podczas ataku zniszczone zostały koszary, magazyny paliwa i smarów oraz magazyny amunicji.

  O ukraińskim ataku na Melitopol, leżący w obwodzie zaporoskim na południowym wschodzie kraju, poinformowano w niedzielę. Fedorow mówił wówczas, że zniszczona została jedna z czterech baz na terenie miasta.

 • 13:31

 • 13:30

  Australijski rząd ogłosił, że znosi cła na towary importowane z Ukrainy, co ma być jednym ze środków podjętych w ramach pakietu pomocy ogłoszonego przez premiera Anthony'ego Albanese podczas jego wizyty w Kijowie - napisano w oświadczeniu australijskiego ministerstwa handlu i turystyki.

  Nowe przepisy weszły w życie w poniedziałek. Jak przekazano, działanie Canberry naśladuje podobne decyzje podjęte przez jej "międzynarodowych partnerów, Unię Europejską i Zjednoczone Królestwo".

 • 12:39

  Uczestnicy międzynarodowej konferencji w szwajcarskim Lugano, poświęconej odbudowie Ukrainy, na zakończenie spotkania we wtorek nakreślili siedem zasad odbudowy tego kraju, który ucierpiał w wyniku rosyjskiej inwazji. Chodzi m.in. o koncentrację na reformach wewnętrznych, poszanowanie prawa, zrównoważony rozwój i demokratyczny udział społeczeństwa ukraińskiego.

 • 11:10

  Z okupowanego przez wojska rosyjskie Mariupola wywieziono plac zabaw, by zamontować go w Doniecku będącym pod władzą separatystów - poinformował Petro Andriuszczenko, doradca ukraińskiego mera miasta.

  Jak podał, plac zabaw zniknął ze skweru obok zbombardowanego Teatru Dramatycznego i instalowany jest w centrum Doniecka. "Teraz przyszła pora na granitową płytkę: jest zrywana, ładowana i wywożona w stronę Doniecka" - przekazał urzędnik.

 • 11:09

  Życie nie jest po to, by wykonywać zbrodnicze rozkazy reżimu Putina – napisał na Telegramie szef władz obwodu odeskiego na południu Ukrainy Maksym Marczenko, apelując do rosyjskich żołnierzy, by złożyli broń i nie brali udziału w zbrodniach przeciwko ludzkości.

  W komunikacie przytaczanym przez stację Sky News Marczenko wezwał rosyjskich żołnierzy, by w czasie wojny pomyśleli o swoich rodzinach, ponieważ ich bliscy "potrzebują zdrowych ojców, mężów i synów".

 • 10:11

  Mimo postępów poczynionych przez Rosję nie wygrywa ona wojny, a walka będzie trwała, dopóki Ukraina otrzymuje wsparcie wojskowe i finansowe – oceniła w rozmowie ze stacją Sky News ukraińska deputowana Łesia Wasyłenko.

  Odniosła się również do apeli, aby ONZ zmusiła Moskwę do zapłaty reparacji wojennych za zniszczenia wyrządzone na Ukrainie. - To zadanie społeczności międzynarodowej, aby połączyła siły i naciskała na Moskwę, by się do tego zastosowała, ponieważ oczywiście nie jest możliwe, że Putin obudzi się pewnego dnia i powie "tak, postąpiłem źle, pozwólcie, że zapłacę wszystkie reparacje" - zaznaczyła.

 • 10:10

  Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy powiadomił, że od początku inwazji na Ukrainę rosyjska armia straciła blisko 36 350 żołnierzy.

  Jak podano w komunikacie, straty przeciwnika w ciągu minionej doby wyniosły około 150 żołnierzy, a także m.in. pięć czołgów, 18 pojazdów opancerzonych i dwa systemy artylerii.

  Według ukraińskiego sztabu łączne straty sprzętowe Rosji od 24 lutego wynoszą: 1594 czołgi, 3772 pojazdy opancerzone, 806 systemów artylerii, 247 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 105 systemów przeciwlotniczych, 217 samolotów, 187 śmigłowców, 660 dronów, 2634 pojazdy i cysterny, a także 15 jednostek pływających.

 • 9:28

  Polska jest gotowa odegrać aktywną rolę w powojennej odbudowie kraju - powiedział w szwajcarskim Lugano wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Podkreślił, że proces odbudowy nie powinien ograniczać się tylko do przywrócenia przedwojennego status quo.

 • 9:04

  Od 24 lutego funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili w przejściach granicznych na kierunku z Ukrainy do Polski 4,551 miliona osób - przekazała Straż Graniczna. Ostatniej doby do naszego kraju z Ukrainy przyjechało 21,2 tys. osób.

 • 8:51

  Zajęcie przez wojska rosyjskie Lisiczańska na wschodzie Ukrainy pociągnęło za sobą znaczne straty Rosjan i nie przesądza o losach wojny. Siły ukraińskie liczą na kontrofensywę na południu kraju – podała stacja Sky News, cytując ukraińskich urzędników.

  Doradca prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz ocenił, że zdobycze na wschodzie Ukrainy to "ostatnie zwycięstwo Rosji na ukraińskim terytorium". - To były miasta średniej wielkości. Trwało to od 4 kwietnia do 4 lipca, czyli 90 dni – powiedział.

  - Zajęcie tych miast na wschodzie oznaczało, że 60 procent sił rosyjskich jest teraz skupionych na wschodzie i trudno będzie im je przekierować na południe. Nie ma już więcej sił, które mogą być przemieszczone z Rosji. Zapłacili dużą cenę za Siewierodonieck i Lisiczańsk – dodał Arestowycz.

 • 8:16

  W odróżnieniu od poprzednich faz wojny, przy zdobywaniu Lisiczańska Rosji udało się osiągnąć w miarę skuteczną koordynację działań co najmniej dwóch Zgrupowań Sił Zbrojnych - przekazało brytyjskie ministerstwo obrony.

  "Stosunkowo szybkie zdobycie przez Rosję Lisiczańska rozszerza jej kontrolę na praktycznie całe terytorium obwodu ługańskiego, co pozwala jej mówić o znaczącym postępie w realizacji celu politycznego, który przedstawiła jako bezpośredni cel wojny, czyli "wyzwolenie" Donbasu. W odróżnieniu od poprzednich faz wojny, Rosji udało się prawdopodobnie osiągnąć w miarę skuteczną koordynację działań co najmniej dwóch Zgrupowań Sił Zbrojnych - Centralnego, którym prawdopodobnie dowodzi generał-pułkownik Aleksandr Łapin oraz Południowego, którym prawdopodobnie dowodzi niedawno powołany generał Siergiej Surowikin" - napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

  "Siły ukraińskie prawdopodobnie w dużej mierze wycofały się w uporządkowany sposób, zgodnie z istniejącymi planami. Utrzymywane przez Ukraińców tereny Siewierodonieck - Lisiczańsk tworzyły wybrzuszenie lub klin, który Rosjanie mogli atakować z trzech stron. Istnieje realna możliwość, że siły ukraińskie będą mogły teraz wycofać się na łatwiejszą do obrony, wyprostowaną linię frontu. Bitwa o Donbas charakteryzowała się powolnym tempem posuwania się naprzód i zmasowanym użyciem przez Rosję artylerii, która w trakcie tego zrównywała z ziemią miasta. Walki w obwodzie donieckim będą prawie na pewno kontynuowane w ten sposób" - dodano.

 • 8:05

 • 8:04

  Były przedstawiciel USA ds. Donbasu na rozmowach z Rosją Kurt Volker powiedział mediom ukraińskim, że broń z Zachodu dociera na Ukrainę i już wpływa w pewien sposób na działania bojowe. Jednocześnie USA i ich sojusznicy poszukają metod przyspieszenia dostaw.

  - Systemy uzbrojenia i amunicja z USA nadchodzą, ale jeszcze nie przybyło wszystko - powiedział Volker w telewizji ukraińskiej. Jego wypowiedź przekazała agencja Ukrinform. Zapewnił, że broń ta czyni oddziały rosyjskie bardziej podatnymi na ataki.

  - Faktycznie wiele uzbrojenia zachodniego już jest na Ukrainie: (pociski przeciwpancerne - red.) Javelin, Stingery, haubice itd. Ale teraz mówimy o nowych systemach: (wyrzutniach) HIMARS i (systemach obrony przeciwlotniczej) NASAMS. One jeszcze nie przybyły, ale są w drodze - powiedział Volker. Na pytanie dziennikarza, czy nowy sprzęt może nadejść w lipcu i sierpniu, odpowiedział twierdząco.

 • 7:43

  USA i ChRL skonsultowały globalne wyzwania gospodarcze, w tym gwałtownie rosnącą inflację i splątane światowe łańcuchy dostaw, w obliczu wojny Rosji z Ukrainą - podała AFP za chińskimi mediami państwowymi.

  Do rozmowy między chińskim wicepremierem Liu He i sekretarz skarbu USA Janet Yellen doszło w czasie, gdy prezydent Joe Biden rozważa zniesienie części ceł nałożonych na import z Chin, co ma na celu próbę złagodzenia gwałtownie rosnącej inflacji - skomentowała AFP.

 • 7:36

  Rosja prawdopodobnie szykuje się do przerwy operacyjnej, by zregenerować część wyczerpanych sił. Ukraińcy coraz częściej atakują tymczasem rosyjską infrastrukturę wojskową głęboko za linią frontu dzięki nowej broni z Zachodu – ocenił amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW).

  Według ekspertów Instytutu po zajęciu Lisiczańska i granic obwodu ługańskiego przez wojska rosyjskie prezydent Władimir Putin nakazał przeprowadzenie pauzy operacyjnej. Siły rosyjskie, które brały udział w walkach o Siewierodonieck i Lisiczańsk, potrzebują najprawdopodobniej istotnej przerwy, ale nie jest jasne, czy armia Rosji pozwoli sobie na dość długi przestój, by zregenerować siły – napisano w raporcie ISW.

 • 7:15

  W obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy wznowione zostały działania bojowe, wojska rosyjskie atakują w rejonie miejscowości Spirne i Nowołuhańske - podał w komunikacie Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

  Działania ofensywne w kierunku Spirnego Rosjanie prowadzą "z częściowym powodzeniem" - głosi komunikat sztabu. Rosjanie atakują tam przy użyciu artylerii i lotnictwa.

  Do ostrzałów rakietowych i lotniczych doszło w pobliżu Słowiańska. Na kierunku Słowiańska siły ukraińskie odparły próbę szturmu w kierunku miejscowości Dołyna.

 • 6:10

  Rząd Szkocji przeznaczył 65 mln funtów na pomoc wojskową dla Ukrainy, zaś rząd Walii 35 milionów funtów - napisał na Twitterze brytyjski premier Boris Johnson.

 • 5:35

  Obecnie Rosja ma na Morzu Czarnym trzy okręty i dwie łodzie podwodne, wyposażone łącznie w ponad 30 pocisków Kalibr - poinformowało we wtorek na Facebooku Dowództwo Operacyjne "Południe".

  Jak donosi Ukrinform, Rosja dodatkowo wzmocniła grupę morską na Morzu Czarnym okrętem podwodnym.

 • 5:34

  Ze wsi Atinskie w obwodzie sumskim w poniedziałek ewakuowano szkolny ośrodek psychoneurologiczny, który w niedzielę został ostrzelany z moździerzy przez rosyjskich najeźdźców - napisał w Telegramie szef obwodowej administracji Dmytro Żywickij, informuje Ukrinform.

  "Dzisiaj ewakuowano atiński ośrodek psychoneurologiczny z internatem. Od początku wojny proponowaliśmy ewakuację tego obiektu, ale nauczyciele i wychowawcy odmówili. Po zmianie sytuacji z ostrzałem na granicy ponownie podnieśliśmy kwestię ewakuacji obiektu. Zaplanowaliśmy to na początek tego tygodnia" – zaznaczył Żywickij.

  Dodał, że pracownicy i podopieczni placówki są obecnie bezpieczni. Umieszczono ich w osobnym bloku na terenie podobnej szkoły z internatem. Ranni w wyniku niedzielnego ostrzału są pod opieką lekarzy.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo, pp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: t.me/andriyshTime

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości