Zełenski: od 1 września uwolniono ponad tysiąc kilometrów kwadratowych ukraińskiego terytorium

Źródło:
PAP

Prezydent Wołodymyr Zełenski poinformował w czwartek, że od 1 września ukraińskie siły zbrojne wyzwoliły ponad tysiąc kilometrów kwadratowych terytorium kraju, znajdującego się pod okupacją wojsk rosyjskich. Zełenski potwierdził także, że zostało odbite z rąk okupantów 27-tysięczne miasto Bałaklija w obwodzie charkowskim.

"W ramach trwających operacji obronnych nasi bohaterowie wyzwolili już dziesiątki miejscowości. Dzisiaj ten ruch był kontynuowany, są nowe wyniki" - przekazał Wołodymyr Zełenski na nagraniu, opublikowanym w czwartek wieczorem w serwisie Telegram.

Prezydent poinformował, że łącznie od 1 września zostało uwolnionych ponad tysiąc kilometrów kwadratowych ukraińskiego terytorium.

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ

Wcześniej w czwartek Zełenski potwierdził, że siły ukraińskie odzyskały miasto Bałaklija w obwodzie charkowskim, było w rękach rosyjskiej armii przez sześć miesięcy.

"Wszystko na swoich miejscach. Flaga Ukrainy w wolnym ukraińskim mieście pod wolnym ukraińskim niebem!" - napisał Zełenski w komunikatorze Telegram. Prezydent podziękował wojskowym i podkreślił, że jest z nich dumny.

Ukraińska flaga nad odzyskaną Bałakliją t.me/V_Zelenskiy_official

Licząca przed rosyjską inwazją około 27 tysięcy mieszkańców Bałaklija znajduje się w połowie drogi pomiędzy Charkowem a miastami Kramatorsk, Słowiańsk i Bachmut w obwodzie donieckim. Miasto było okupowane przez wojska rosyjskie od początku marca.

Autorka/Autor:tas

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/Ministerstwo Obrony Ukrainy

Tagi:
Raporty: