Ukraińskie drony zaatakowały osiem obwodów w Rosji. Doniesienia o uszkodzeniach obiektów energetycznych 

Źródło:
PAP
Ukraińskie drony zaatakowały obiekty energetyczne w Rosji (wideo z 20 kwietnia)
Ukraińskie drony zaatakowały obiekty energetyczne w Rosji (wideo z 20 kwietnia)TVN24
wideo 2/6
Ukraińskie drony zaatakowały obiekty energetyczne w Rosji TVN24

Ukraina przeprowadziła w nocy atak dronów na cele na terytorium Rosji - powiadomił portal Ukraińska Prawda, powołując się na źródła w ukraińskich służbach i wojsku. Media informują o pożarze obiektu paliwowego w obwodzie smoleńskim na zachodzie Rosji.

"W nocy z 19 na 20 kwietnia ukraińskie bezzałogowce zaatakowały terytorium Rosji, to wspólna operacja Zarządu Głównego Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy (HUR), Służby Bezpieczeństwa Ukrainy oraz Sił Operacji Specjalnych" – pisze Ukraińska Prawda. Potwierdziły to źródła portalu w HUR i SBU.

W ataku zastosowano kilkadziesiąt bezzałogowców.

Ukraińskie drony zaatakowały cele w obwodzie biełgorodzkim, briańskim, kurskim, tulskim, smoleńskim, riazańskim, kałuskim i moskiewskim. Celem ataków był infrastruktura energetyczna, która zasila rosyjski przemysł zbrojeniowy.

Według źródeł Ukraińskiej Prawdy trafione zostały co najmniej trzy stacje elektroenergetyczne oraz baza paliwowa.

rosja.jpgGoogle Maps

Rosjanie o uszkodzeniach obiektów energetycznych

Rosyjskie ministerstwo obrony informowało wcześniej, że w nocy zestrzelono lub unieszkodliwiono 50 ukraińskich dronów, atakujących cele w Rosji.

Władze lokalne w Rosji potwierdziły m.in. uszkodzenia obiektów energetycznych w obwodzie briańskim i kałuskim, a także pożar zbiornika z paliwem w obwodzie smoleńskim.

Gubernator obwodu Wasilij Anochin powiadomił na Telegramie, że atakujące obwód smoleński ukraińskie drony zostały zestrzelone, a pożar wywołały spadające odłamki.

Autorka/Autor:momo

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps