Szef sił NATO w Europie i pierwszy żołnierz Wielkiej Brytanii z wizytą w Ukrainie

Źródło:
tvn24.pl
Szef sił NATO w Europie i brytyjski głównodowodzący na rozmowach w Ukrainie
Szef sił NATO w Europie i brytyjski głównodowodzący na rozmowach w UkrainieFacebook/General Staff of the Armed Forces of Ukraine
wideo 2/6
Szef sił NATO w Europie i brytyjski głównodowodzący na rozmowach w UkrainieFacebook/General Staff of the Armed Forces of Ukraine

Głównodowodzący sił NATO w Europie generał Christopher Cavoli oraz dowódca brytyjskich sił zbrojnych admirał Tony Radakin odwiedzili Ukrainę, gdzie spotkali się z najwyższym dowództwem ukraińskiej armii. Głównym tematem rozmów była współpraca wojskowa - przekazano w komunikacie Kijowa. 

W spotkaniu obok generała Christophera Cavoliego oraz admirała Tony'ego Radakina udział wzięli między innymi głównodowodzący sił ukraińskich generał Wałerij Załużny, szef ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) Kyryło Budanow oraz dowódca marynarki wojennej Ukrainy Ołeksij Nejiżpapa.

Zachodni dowódcy z wizytą w UkrainieFacebook/General Staff of the Armed Forces of Ukraine

Głównym tematem rozmów była współpraca wojskowa - napisano w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych ukraińskiego Sztabu Generalnego. Ukraińscy dowódcy zapoznali rozmówców z sytuacją na froncie.

"Skupiliśmy się na potrzebach oddziałów wojskowych: amunicji, broni, środkach obrony przeciwlotniczej i walki elektronicznej, zdalnych systemów rozminowywania. To jest to, czego potrzebujemy" - napisano.

Jak dodano, rozmowy dotyczyły także rozbudowy floty dronów oraz wzmocnienia zdolności obronnych przeciwko wrogim bezzałogowcom.

Autorka/Autor:ft/kab

Źródło:  tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/General Staff of the Armed Forces of Ukraine

Tagi:
Raporty: