Szef rady bezpieczeństwa Ukrainy o kontrofensywie: nie czekamy na magiczne daty, a spokojnie działamy

Źródło:
PAP

Ukraina nie czeka na "magiczne daty" w sprawie kontrofensywy przeciwko wojskom rosyjskim, a "działa spokojnie" i "konsekwentnie niszczy" okupantów - wskazuje sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO) Ołeksij Daniłow.

"Kontrofensywa ukraińska odbywa się codziennie. Nie czekamy na magiczne daty, działamy spokojnie, systematycznie i konsekwentnie niszczymy rosyjskich okupantów" - napisał sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO) Ołeksij Daniłow na Twitterze. Podkreślił, że "rozgłos informacyjny" nie jest korzystny dla planów armii ukraińskiej.

ZOBACZ TEŻ: Atak na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl

Wcześniej Daniłow, komentując publikacje mediów o możliwym terminie i kierunku kontrofensywy ukraińskiej, zapewniał, że szczegóły operacji zna zaledwie kilka osób.

Ukraina przygotowuje się do kontrofensywy

W ostatnich tygodniach w mediach ukraińskich i zachodnich, a także opracowaniach analitycznych pojawiają się różne przypuszczenia dotyczące terminu i kierunku wiosennej kontrofensywy Kijowa przeciwko rosyjskim wojskom.

Spekuluje się, że atak może nastąpić w obwodzie zaporoskim, chersońskim lub ługańskim.

Władze Ukrainy podkreślają, że niezbędnym warunkiem tej operacji jest zgromadzenie odpowiedniej liczby żołnierzy i ich wyszkolenie oraz przygotowanie do użytku uzbrojenia przekazywanego przez zachodnich sojuszników.

Autorka/Autor:asty / prpb

Źródło: PAP