Rakieta spadła na blok w centrum Kramatorska. Ofiary, kilka osób rannych

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP
Zniszczona infrastruktura w obwodzie kijowskim po rosyjskim ataku rakietowym
Zniszczona infrastruktura w obwodzie kijowskim po rosyjskim ataku rakietowym
Zniszczona infrastruktura w obwodzie kijowskim po rosyjskim ataku rakietowym

Dwie osoby zginęły, a siedem zostało rannych w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego na Kramatorsk. Szef obwodowej administracji wojskowej Pawło Kyryłenko poinformował, że blok mieszkalny znajdujący się w centrum miasta został całkowicie zniszczony.

Rosyjska rakieta zniszczyła w środę wieczorem blok mieszkalny w Kramatorsku, w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy. Jak poinformowały lokalne władze co najmniej dwie osoby zginęły, a siedem zostało rannych. Trwa przeszukiwanie gruzowiska, pod którym mogą być kolejne ofiary.

"Ratownicy, służby porządku publicznego i służby komunalne przeszukują gruzy zniszczonego budynku. Jest możliwe, że pod gruzami są ludzie" - napisał na Telegramie Pawło Kyryłenko, szef obwodowej administracji wojskowej.

Jak informuje Kyryłenko, blok mieszkalny znajdujący się w centrum miasta został całkowicie zniszczony. Umieścił on na Telegramie zdjęcie zniszczonego budynku.

Zełenski: to codzienna rzeczywistość naszego kraju

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski napisał na Telegramie, że "to nie była powtórka z przeszłości, to codzienna rzeczywistość naszego kraju, kraju z absolutnym złem na jego granicach".

"Jedynym sposobem powstrzymania rosyjskiego terroryzmu jest jego pokonanie. Czołgami, myśliwcami, rakietami dalekiego zasięgu" - dodał Zełenski.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości