Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Autor:
asty
Źródło:
PAP

Rosyjska pełnoskalowa inwazja na Ukrainę trwa od 576 dni. Trasa pomiędzy Bachmutem i Gorłówką znajduje się pod kontrolą ogniową ukraińskich wojsk. Dostarczanie przez siły rosyjskie zaopatrzenia na tym kierunku jest utrudnione - poinformował rzecznik Wschodniego Ugrupowania Wojsk. Oto najważniejsze wydarzenia.

> Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) i Siły Zbrojne Ukrainy przeprowadziły atak na tajną bazę rosyjskiego wojska w okupowanym Melitopolu na południowym wschodzie Ukrainy - pisze Ukrinform. W wyniku ataku dwóch dowódców rosyjskich zostało rannych, a 10 żołnierzy zginęło.

> Urząd premiera Kanady Justina Trudeau poinformował, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski złoży w dniach 21-22 września wizytę w Kanadzie. Zełenski odbędzie rozmowy z Trudeau i wygłosi przemówienie w kanadyjskim parlamencie.

> Prezydent USA Joe Biden ogłosił podczas spotkania z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, nowy pakiet uzbrojenia dla Ukrainy wartości 325 mln dolarów, w tym dodatkową baterię systemu obrony powietrznej Hawk. Zapowiedział też, że w przyszłym tygodniu do Ukrainy trafią pierwsze czołgi Abrams.

> Trasa pomiędzy Bachmutem i Gorłówką znajduje się pod kontrolą ogniową ukraińskich wojsk. Dostarczanie przez siły rosyjskie zaopatrzenia na tym kierunku jest utrudnione - poinformował rzecznik Wschodniego Ugrupowania Wojsk.

Ukraina, wojsko Min. Obrony Ukrainy/Facebook

> Jestem wdzięczny Polakom i polskiemu społeczeństwu za ich wsparcie - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas spotkania w Białym Domu z prezydentem USA Joe Bidenem. Odpowiedział w ten sposób na pytanie, czy nie obawia się utraty wsparcia Polski.

> Wasi rówieśnicy na Ukrainie walczą i giną, a tak jak wy zasługują na możliwość studiowania i rozwoju; zamiast tego umierają pod bombami na ulicach własnych miast - mówiła ukraińska pierwsza dama Ołena Zełenska na spotkaniu ze studentami waszyngtońskiego Georgetown University.

> Z powodu sankcji nałożonych na Rosję pojawiły się tam problemy, związane z importem systemów do monitorowania poziomu glikemii, potrzebnych osobom chorym na cukrzycę - poinformował portal Radia Swoboda.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Min. Obrony Ukrainy/Facebook