Premier w Kijowie rozmawiał z ambasadorem i jego współpracownikami. "Stanowią żywy symbol polskiej solidarności"

Autor:
akw/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Premier w Kijowie rozmawiał z ambasadorem Cichockim i funkcjonariuszami polskiej placówki dyplomatycznej
Premier w Kijowie rozmawiał z ambasadorem Cichockim i funkcjonariuszami polskiej placówki dyplomatycznejfacebook.com/MorawieckiPL
wideo 2/35
facebook.com/MorawieckiPLPremier w Kijowie rozmawiał z ambasadorem Cichockim i funkcjonariuszami polskiej placówki dyplomatycznej

Mateusz Morawiecki spotkał się w Kijowie z polskim ambasadorem Bartoszem Cichockim i innymi pracownikami ambasady. W rozmowie z nimi podkreślał, że wysyłają w ten sposób sygnał, że "Kijów i Ukraina przetrwają". Ocenił, że w obliczu opuszczenia stolicy przez innych dyplomatów, Cichocki i jego współpracownicy stanowią "żywy symbol polskiej solidarności".

Premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński wraz z premierem Czech Petrem Fialą oraz premierem Słowenii Janezem Janszą spotkali się we wtorek wieczorem w Kijowie z prezydentem i premierem Ukrainy. W środę rano dotarli pociągiem z powrotem do Przemyśla, skąd pojechali do Rzeszowa. Tam rozmawiali z szefem Rady Europejskiej Charles'em Michelem. Następnie z lotniska w Jasionce delegacje wróciły do stolic swoich państw.

Czytaj też: "Delegacje Polski, Słowenii i Czech wróciły bezpiecznie na teren naszego kraju"

Premier Morawiecki: stanowicie symbol naszej obecności i wiary, że Kijów i Ukraina przetrwają

Morawiecki w środę poinformował, że przed wyjazdem z Kijowa rozmawiał z polskim ambasadorem Bartoszem Cichockim i funkcjonariuszami polskiej placówki dyplomatycznej.

- Dziękuję naszemu panu ambasadorowi i panom za to, że czuwacie tutaj nad nasza placówką. Stanowicie symbol naszej obecności i wiary, że Kijów i Ukraina przetrwają. Jestem pewny, że tak będzie - mówił do uczestników spotkania.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę. 21. doba inwazji

"Gdy inni dyplomaci wyjechali - oni zostali i stanowią żywy symbol polskiej solidarności" - ocenił szef rządu we wpisie na Facebooku. Do wpisu dołączył nagranie ze spotkania w stolicy Ukrainy.

Cichocki w połowie lutego, przed rozpoczęciem zbrojnej inwazji Rosji na Ukrainę podkreślał, że "Polacy stoją ramię w ramię z Ukraińcami".

Czytaj też: Ambasador Polski w Kijowie: Polacy stoją ramię w ramię z Ukraińcami. Nie ma decyzji o ewakuacji personelu

Oglądaj telewizję na żywo w TVN24 GO

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akw/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/MorawieckiPL

Tagi:
Raporty: