Nowożeńcy zginęli w czasie miesiąca miodowego. Zarzuty po brutalnym ataku

Źródło:
BBC
Park Narodowy imienia Królowej Elżbiety w Ugandzie
Park Narodowy imienia Królowej Elżbiety w Ugandzie
Google Earth
Park Narodowy imienia Królowej Elżbiety w Ugandzie Google Earth

Abdul Rashid Kyoto, domniemany dowódca powiązanych z tak zwanym Państwem Islamskim Sojuszniczych Sił Demokratycznych, usłyszał zarzuty w związku ze śmiercią pary turystów i ich przewodnika. Do ataku doszło w Parku Narodowym imienia Królowej Elżbiety w Ugandzie.

Abdul Rashid Kyoto został oskarżony przez sąd w Ugandzie o zabicie pary nowożeńców w czasie miesiąca miodowego, a także ich lokalnego przewodnika - pisze BBC.

Obywatel Wielkiej Brytanii David Barlow, jego pochodząca z Republiki Południowej Afryk żona Emmaretia Geyer, a także ich ugandyjski przewodnik zostali zastrzeleni 17 października, gdy odwiedzali Park Narodowy im. Królowej Elżbiety, położony na południowym wschodzie Ugandy, przy granicy z Demokratyczną Republiką Konga. Samochód ofiar został podpalony.

Lista zarzutów

Lista zarzutów postawionych Kyoto dotyczy terroryzmu, zabójstwa, a także przynależności do organizacji terrorystycznej.

W poniedziałek Kyoto został doprowadzony do sądu w Kampali. 31-letni mężczyzna poruszał się o kuli.

Kyodo został aresztowany w ubiegłym tygodniu podczas operacji wojskowej na Jeziorze Edwarda, położonym na pograniczu Ugandy i Demokratycznej Republiki Konga. "Dwóch jego wspólników zostało zastrzelonych, a reszcie udało się uciec łodzią. Mieli przy sobie broń" - podała wówczas ugandyjska prokuratura.

Ataki rebeliantów

Sojusz Sił Demokratycznych (ADF) jest grupą rebeliancką powiązaną z tak zwanym Państwem Islamskim i działającą na zachodzie Ugandy, a także we wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga.

W ostatnich latach ADF przeprowadziła kilka ataków w Ugandzie. W czerwcu grupa rebeliantów zaatakowała szkołę w zachodniej części tego kraju. W czasie ataku zginęło blisko 40 uczniów.

Autorka/Autor:tas/kg

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock