Erdogan poskarżył się Michelowi na Grecję. "Kontynuuje działania w celu eskalacji napięć"

Autor:
asty
Źródło:
PAP

Kancelaria prezydenta Turcji poinformowała w poniedziałek o rozmowie telefonicznej szefa tureckiego państwa z przewodniczącym Rady Europejskiej. Recep Tayyip Erdogan powiedział Charlesowi Michelowi, że potrzebny jest postęp w poprawianiu relacji między Ankarą a Brukselą.

W obliczu wzrostu napięcia między Turcją a Grecją we wschodniej części Morza Śródziemnego Recep Tayyip Erdogan powiedział Charlesowi Michelowi, że Turcja spodziewa się "konkretnych kroków" ze strony Unii Europejskiej w sprawie zorganizowania konferencji regionalnej z państwami z rejonu tego akwenu.

Grecja zaś "kontynuuje działania w celu eskalacji napięć we wschodniej części Morza Śródziemnego pomimo podejścia Turcji, opartego na dobrych intencjach" - przekazała kancelaria prezydenta Turcji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Turecka marynarka wojenna poinformowała w niedzielę wieczorem, że statek badawczy Oruc Reis będzie od 12 do 20 października prowadził badania sejsmiczne we wschodniej części Morza Śródziemnego, w pobliżu greckiej wyspy Kastelorizo. Oprócz niego badania mają także prowadzić dwie inne jednostki, Ataman i Czyngis-chan.

Wywołało to w poniedziałek ostrą reakcję szefa dyplomacji Grecji Nikosa Dendiasa, który rozmieszczenie tureckich statków badawczych na spornych wodach w pobliżu greckich wysp nazwał zagrożeniem dla pokoju.

Tureckie odwierty na Morzu ŚródziemnymPAP

Autor:asty

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości