Dzwonił, że się zgubił i pada mu bateria. Zaginął na Teneryfie

Źródło:
BBC, Lancashire Post
Teneryfa często boryka się z pożarami
Teneryfa często boryka się z pożarami
Reuters Archive
Teneryfa często boryka się z pożaramiReuters Archive

W poniedziałek na Teneryfie zaginął 19-letni Brytyjczyk Jay Slater - piszą brytyjskie media. Jego ostatnią znaną lokalizacją był górzysty park krajobrazowy. Jak przekazała dziewczyna, która przyjechała z nim na wyspę, zadzwonił do niej o poranku, informując, że się zgubił, potrzebuje wody i pada mu bateria w telefonie. Później kontakt się urwał.

Do ostatniego kontaktu z Jayem Slaterem, pochodzącym z Oswaldtwistle w hrabstwie Lancashire, doszło w poniedziałek około godziny 8 rano czasu lokalnego (9 rano czasu polskiego).

Jego przyjaciółka Lucy, z którą przyjechał na wyspę na festiwal muzyczny, przekazała, że 19-latek zadzwonił wtedy do niej. Według jej relacji mówił, że się zgubił, potrzebuje napić się wody i ma zaledwie 1 procent baterii w telefonie.

ZOBACZ TEŻ: Zaginieni turyści na dwóch greckich wyspach. Łączy ich jedno

Później komórka Slatera była już wyłączona. Jego ostatnią znaną lokalizacją był górzysty park krajobrazowy Teno w górzystej, północno-zachodniej części wyspy. Od tamtej pory nie ma z nim kontaktu.

Google Maps

Miał nie zdawać sobie sprawy, jak daleko jest od domu

Lucy przekazała, że chłopak poszedł spędzić czas z kilkoma osobami, które poznał na wakacjach. Jej zdaniem najwyraźniej nie zdawał sobie sprawy, jak daleko byli oni od miejsca jego pobytu na wyspie. Dlatego - jej zdaniem - w poniedziałek rano wyruszył z powrotem pieszo do miejsca, w którym się zatrzymał.

Park narodowy Rural de Teno na Teneryfie Shutterstock

W rozmowie z BBC dziewczyna powiedziała, że spędziła "cały dzień w górach", szukając go i zamierza wznowić poszukiwania. Lokalna policja zapewniła, że ​​robi "wszystko, co w jej mocy", aby pomóc w odnalezieniu nastolatka.

Matka Slatera i jego brat udali się na Teneryfę, a o sprawie poinformowano brytyjską ambasadę. Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii przekazał BBC: "Wspieramy rodzinę Brytyjczyka, którego zaginięcie zgłoszono w Hiszpanii i jsteśmy w kontakcie z lokalnymi władzami".

Jak przetrwać upały?PAP/DPA/Ziemienowicz Adam, Maciej Zieliński, Maria Samczuk

Autorka/Autor:akr/kg

Źródło: BBC, Lancashire Post

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock