Media: gangsterzy zdecydowali o odwołaniu burmistrz Botkyrki w Szwecji

Autor:
asty/adso
Źródło:
PAP
Gmina Botkyrka. Wideo archiwalne
Gmina Botkyrka. Wideo archiwalne
Reuters Archive
Reuters ArchiveGmina Botkyrka. Wideo archiwalne

Szefowa socjaldemokratów w gminie Botkyrka pod Sztokholmem została odwołana po tym, jak do partii przyjęto nowych członków, wśród których są przestępcy – podała gazeta "Aftonbladet".

W gminie Botkyrka pod Sztokholmem lokalni gangsterzy zdecydowali o odwołaniu walczącej z przestępczością burmistrz Ebby Oestlin. Było to możliwe dzięki przyjęciu do Partii Robotniczej - Socjaldemokraci nowych członków, wśród których są przestępcy - podają szwedzkie media.

Jak relacjonuje gazeta "Aftonbladet", w weekend na partyjnym zebraniu Oestlin straciła rekomendację swojej partii do rządzenia gminą przewagą głosów 91 do 88.

W ostatnim czasie do ugrupowania przyjęto 50 nowych członków. Jak się okazało na spotkaniu, wśród nich są gangsterzy i ich zwolennicy z Varbynatverket (gangu z osiedla Varby w Botkyrka). "Niektórzy tylko ledwo znali szwedzki i nie rozumieli, w czym uczestniczą" - relacjonuje gazeta.

Burmistrz Botkyrki odwołana ze stanowiskaFacebook/ebba.ostlin

Gmina przejmuje kontrolę nad świetlicami

Burmistrz Oestlin znana jest z walki z przestępczością. Za jej rządów wymówiono powiązanej z socjaldemokratami organizacji ABF umowę na prowadzenie kilku świetlic dla dzieci i młodzieży. Zamówiony przez gminę zewnętrzny raport wykazał szereg nieprawidłowości: jako pedagogów zatrudniano osoby skazane za poważne przestępstwa, w lokalach znaleziono narkotyki, przebywali w nich członkowie gangu Varbynatverket w kamizelkach kuloodpornych. Dziś kluby dla dzieci są prowadzone przez gminę.

Według Nadiny Rosengren ze sztabu socjaldemokratów w Botkyrka za rekrutacją nowych 50 członków partii stoi organizacja ABF.

W 2020 roku w Botkyrka, miejscowości zamieszkanej przez 95 tys. osób, z czego 60 proc. ma inne niż szwedzkie pochodzenie, od kul z broni automatycznej przypadkowo zginęła 12-letnia Adriana. Według policji w strzelaninę zamieszany był gang Varbynatverket.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/ebba.ostlin

Pozostałe wiadomości