Przyjdź tu i uratuj mnie - to przekaz chwytającej za serce kampanii społecznej, skierowanej do uczestników gdry Pokemon Go. Ma zwrócić uwagę na młodych ludzi uwięzionych w strefie działań wojennych.
Kilkoro dzieci zostało sfotografowanych, trzymając wydrukowane na kartkach popularne stworki. Pod obrazkiem jest krótki przekaz z prośbą o ratunek.
Zdjęcia zostały udostępnione przez serwis społecznościowy syryjskich rebeliantów, którzy sprzeciwiają się rządom prezydenta Syrii Baszszara al-Asada . Wykonane zostały w rejonach Hama i Idlib na północy kraju. Oba miasta zostały silnie dotknięte przez prowadzone w ramach wojny domowej działania.
Liczne bombardowania sprawiły, że dzieci zmuszone są do życia w gruzowiskach.
#PrayForSyria#PokemonInSyria#RFS pic.twitter.com/N0nLvrPpUp
— إعلام قوى الثورة (@RFS_mediaoffice) 21 lipca 2016
أنا من #سوريا...تعالوا انقذوني!!#PrayForSyria#PokemonInSyria#RFS pic.twitter.com/qed9oDtEBV
— إعلام قوى الثورة (@RFS_mediaoffice) 21 lipca 2016
If you are looking for a #Pokemon you can find it in #Syria...Save it !! #PokemonInSyria #PokemonGO#PrayForSyrian pic.twitter.com/zXuNhf5gD0
— إعلام قوى الثورة (@RFS_mediaoffice) 21 lipca 2016
#PrayForSyria
I am from #Syria come to save me!!! pic.twitter.com/lRbSlGsWrB— إعلام قوى الثورة (@RFS_mediaoffice) 20 lipca 2016
Moda na pokemony trwa
Gra Pokemon Go zyskała oszałamiającą popularność na całym świcie. Grają w nią nie tylko dzieci, ale i dorośli, a liczbą użytkowników dogoniła już popularnego Twittera. Choć gra powstała w dobrej wierze, by wyciągnąć ludzi z domu i zmusić do ruchu to budzi ona sporo kontrowersji. O zaprzestanie łapania potworków na swoim terenie apelowało m.in. muzeum Auschwitz- Birkenau i lotnisko Chopina.
Autor: deb / Źródło: theguardian.com
Źródło zdjęcia głównego: Twitter/ RFS_mediaoffice | RFS_mediaoffice