TVN24 | Świat

Joe Biden podsumowuje szczyt NATO. "Będziemy dalej dostosowywać rozmieszczenie sił, by zapewnić obronę"

TVN24 | Świat

Autor:
pp//now
Źródło:
PAP

Prezydent USA Joe Biden podsumował w mediach społecznościowych zakończony szczyt NATO w Madrycie. "Będziemy dalej dostosowywać rozmieszczenie sił zbrojnych, by zapewnić obronę naszym sojusznikom" - zapewnił.

Prezydent USA Joe Biden napisał na Twitterze, że "wcześniej w tym roku USA wysłały dodatkowe 20 tysięcy wojsk do Europy, by wzmocnić nasz sojusz w odpowiedzi na rosyjską agresję przeciwko Ukrainie i zmieniające się środowisko bezpieczeństwa".

"Będziemy dalej dostosowywać rozmieszczenie sił, by zapewnić obronę naszym sojusznikom" - zapewnił przywódca Stanów Zjednoczonych.

Wymienił przy tym decyzje władz USA, które ogłosił podczas szczytu: zwiększenie liczby amerykańskich niszczycieli w hiszpańskiej bazie Rota, ustanowienie stałego Dowództwa V Korpusu Wojsk Lądowych USA w Poznaniu, wysłanie dodatkowej brygady wojsk w Rumunii, zwiększenie obecności w państwach bałtyckich i umieszczenie dwóch kolejnych eskadr myśliwców F-35 w Wielkiej Brytanii.

"NATO jest gotowe, by odpowiedzieć na zagrożenia ze wszystkich stron i we wszystkich domenach: na lądzie, w powietrzu, na morzu, w cyberprzestrzeni i kosmosie" - stwierdził prezydent Biden.

ZOBACZ TEŻ: "Mam całą listę". Biden zapowiada nowy pakiet pomocy dla Ukrainy

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości