Świat

Fico nie ujawnia, o czym będzie rozmawiał z Putinem

Świat

kremlin.ruRobert Fico odwiedził Putina na Kremlu w czerwcu 2015 roku

Premier Słowacji Robert Fico poinformował, że spotka się w czwartek z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Nie ujawnił, o czym konkretnie chce z nim rozmawiać. Fico jest zwolennikiem zniesienia sankcji wobec Rosji.

W czwartek Robert Fico zamierza odwiedzić Moskwę. Przed wyjazdem do stolicy Rosji planuje także spotkać się w Paryżu z prezydentem Francji Francois Hollande'em.

Następnego dnia, w piątek, szef słowackiego rządu będzie uczestniczył w spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej w Warszawie, na którym ma też być obecna kanclerz Niemiec Angela Merkel - informuje agencja dpa.

Z kolei agencja Reuters odnotowuje, że Robert Fico wzywa Zachód do zniesienia sankcji wobec Rosji. Słowacja sprawuje obecnie prezydencję w Unii Europejskiej.

W czerwcu Unia Europejska porozumiała się w sprawie przedłużenia tych sankcji, nałożonych na Rosję za jej rolę w konflikcie na Ukrainie, do końca stycznia. Fico twierdzi, że te sankcje mają skutki odwrotne od zamierzonych.

Rosyjska agencja TASS przypomniała, że szef rządu słowackiego wielokrotnie opowiadał się za zniesieniem sankcji wobec Rosji. W maju zeszłego roku powiedział, że restrykcje są "narzędziem politycznym i nie osiągają celów". W lutym tego roku w wywiadzie dla agencji Bloomberg nazwał sankcje "nonsensem".

Autor: tas\mtom / Źródło: PAP, TASS

Źródło zdjęcia głównego: kremlin.ru

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości