Polityka zagraniczna Rosji

Polityka zagraniczna Rosji

Nie tylko autorytarny, ale i demokratyczny model walki z wirusem jest skuteczny. Dowodem jest Tajwan - pisze dziennik "Japan Times", przestrzegając Japonię i Stany Zjednoczone przed pozostawieniem wyspy na pastwę Chin. W Korei Południowej naukowcy są bezradni wobec nawrotu zachorowań u pewnej grupy tzw. ozdrowieńców. Przegląd informacji dotyczących walki z pandemią COVID-19 przygotował redaktor naczelny TVN24 BiS Jacek Stawiski.

W związku z próbami - jak to ujął - "wykradzenia" Rosji zwycięstwa w II wojnie światowej, Władimir Putin opowiedział się w środę za tym, by w konstytucji znalazł się zapis o "obronie prawdy" na temat tego konfliktu. Powszechne głosowanie nad zmianami w rosyjskiej ustawie zasadniczej, zaproponowanymi przez prezydenta, odbędzie się 22 kwietnia.

W rozmowie telefonicznej prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zaapelował do rosyjskiego przywódcy Władimira Putina, by Rosja powstrzymała działania syryjskiego reżimu w prowincji Idlib. Głos w sprawie zabrał sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres, który ostrzegł, że walki w tym regionie mogą "zakończyć się krwawą rzezią".

Obrany kurs na zakończenie wojny zostanie zachowany i nie zmienią tego ataki prorosyjskich bojowników na ukraińskie siły zbrojne - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony. Nad ranem we wtorek prorosyjscy separatyści w Donbasie zaatakowali pozycje ukraińskich żołnierzy.