Putin wybiera się do Kaliningradu. Spotka się z gubernatorem, poprowadzi lekcję w szkole

Autor:
tas/dap
Źródło:
RIA Nowosti, newkaliningrad.ru, meduza.io, delfi.lt
Putin podczas spotkania z rosyjskimi uczniami. Wideo archiwalne
Putin podczas spotkania z rosyjskimi uczniami. Wideo archiwalneReuters Archive
wideo 2/3
Reuters ArchivePutin podczas spotkania z rosyjskimi uczniami. Wideo archiwalne

Prezydent Rosji Władimir Putin w czwartek ma odwiedzić Kaliningrad, gdzie w jednej ze szkół poprowadzi otwartą lekcję "Rozmowy o tym, co ważne". W czasie takich lekcji uczniowie dowiedzą się o "patriotycznych wyczynach rosyjskich żołnierzy w czasie inwazji zbrojnej w Ukrainie" - przekazał niezależny portal Meduza.

Władimir Putin, po rozpoczęciu inwazji zbrojnej na Ukrainę, kilkakrotnie opuszczał Moskwę. Pod koniec czerwca wyjechał do Turkmenistanu, w lipcu odwiedził Iran, w sierpniu pojechał do Soczi, gdzie spotkał się z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem. W czwartek rosyjski przywódca zamierza przylecieć (z roboczą wizytą) do Kaliningradu, gdzie spotka się między innymi z gubernatorem obwodu Antonem Alichanowem.

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ 

Rozmowa z urzędnikiem - jak podały kaliningradzkie media - ma dotyczyć między innymi problemów z tranzytem (towarów objętych zachodnimi sankcjami przez Litwę). - Problemy z płatnościami (za tranzyt) i w różnych innych aspektach nadal wymagają naszej uwagi. W Kaliningradzie odbędzie się spotkanie prezydenta i gubernatora Alichanowa, ten temat zostanie szczegółowo omówiony. Ale nadal głównym tematem podróży (Putina) jest 1 września - powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, cytowany przez propagandową agencję RIA Nowosti.

Putin w czasie narady z przedstawicielami rządu kremlin.ru

Lekcja o "patriotycznych wyczynach rosyjskich żołnierzy"

1 września - o czym wspomniał Pieskow - Putin ma zamiar poprowadzić w jednej z kaliningradzkich szkół otwartą lekcję "Rozmowy o tym, co ważne", w której - jak podała służba prasowa Kremla - wezmą udział "laureaci olimpiad i konkursów z dziedziny kultury, sztuki, nauki i sportu".

Wcześniej niezależny portal Meduza napisał, że w czasie lekcji "Rozmowy o tym, co ważne" uczniowie dowiedzą się między innymi o "patriotycznych wyczynach rosyjskich żołnierzy w czasie inwazji zbrojnej w Ukrainie". Meduza informowała, że "Rozmowy o tym, co ważne" mają odbywać się raz w tygodniu, w poniedziałki, we wszystkich szkołach w kraju. Mają dotyczyć "kluczowych aspektów życia we współczesnej Rosji".

Portal delfi.lt przypomniał, że wcześniej Władimir Putin odwiedził obwód kaliningradzki w październiku 2019 roku.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tas/dap

Źródło: RIA Nowosti, newkaliningrad.ru, meduza.io, delfi.lt

Źródło zdjęcia głównego: kremlin.ru

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości