Atak na jedną z największych hut w Rosji produkującej stal dla wojska

Źródło:
Ukraińska Prawda, NV, UNIAN
Atak dronów na rafinerię w Riazaniu. Nagranie archiwalne
Atak dronów na rafinerię w Riazaniu. Nagranie archiwalne Reuters Archiwum
wideo 2/4
Atak dronów na rafinerię w Riazaniu. Nagranie archiwalne Reuters Archiwum

Drony kamikadze zaatakowały w poniedziałek rano zakład metalurgiczny i fabrykę traktorów w rosyjskim mieście Lipieck - podały media w Kijowie, powołując się na źródła w ukraińskim wywiadzie wojskowym. Huta w Lipiecku jest jednym z największych kombinatów metalurgicznych w Rosji, produkującym stal na potrzeby przemysłu obronnego.

Portale Ukraińska Prawda i NV podały, powołując się na własne źródła w ukraińskim wywiadzie wojskowym, że drony kamikadze zaatakowały w nocy z niedzieli na poniedziałek Nowolipiecki Kombinat Metalurgiczny i fabrykę traktorów w tym samym mieście. Obydwa te zakłady - jak stwierdził przedstawiciel wywiadu - Rosjanie wykorzystują w celach wojskowych.

Huta w Lipiecku jest jednym z największych kombinatów metalurgicznych w Rosji. Produkuje stal m.in. na potrzeby przemysłu obronnego - w tym do produkcji rakiet balistycznych i pocisków manewrujących. Obiekt ten - od początku inwazji zbrojnej Rosji na Ukrainę - był atakowany przez siły ukraińskie kilkakrotnie.

Eksplozje w trzech obwodach

W nocy z niedzieli na poniedziałek rosyjskie kanały na Telegramie podały, że w trzech obwodach w Rosji doszło do serii eksplozji. Gubernator obwodu lipieckiego Igor Artamonow przekazał, że obrona rosyjska "zestrzeliła trzy drony nad przemysłową dzielnicą Lipiecka".

O ataku dronów poinformowali także gubernatorzy obwodów woroneskiego i biełgorodzkiego. Szczegółów nie podali, relacjonując jedynie, że "nie odnotowano ofiar i poszkodowanych". Według resortu obrony w Moskwie, nad sąsiadującym z Ukrainą obwodem biełgorodzkim został strącony jeden bezzałogowiec, nad obwodem woroneskim - dwa.

Autorka/Autor:tas//mm

Źródło: Ukraińska Prawda, NV, UNIAN

Tagi:
Raporty: