Świat

Policja portugalska nie przesłucha rodziców Madeleine

Świat


Rodzice Madeleine są bardzo podbudowani faktem, że portugalska policja nie zamierza ich ponownie przesłuchiwać - powiedział rzecznik rodziny McCannów.

- To bardzo dobra wiadomość, bardzo budująca. To oznacza, że mogą zostać w Wielkiej Brytanii i kontynuować kampanię, by oczyścić swoje imię i znaleźć swoją córkę - powiedział Clarence Mitchell.

Rzecznik dodał też, że oświadczenie śledczych pozwoli McCannom skoncentrować się na normalnym życiu. W środę Luis Bilro Verao, główny portugalski prokurator, zapowiedział, że nie zamierza ponownie przesłuchiwać rodziców zaginionej dziewczynki.

Obecnie rodzice Madeleine muszą jedynie informować władze brytyjskie o miejscu swojego pobytu, gdyby opuszczali miejsce zamieszkania na dłużej niż pięć dni. Żadne formalne zarzuty nie zostały im dotąd postawione.

Na początku września, rodzice czteroletniej Madeleine McCann zostali oficjalnie uznani za podejrzanych w sprawie zniknięcia ich córeczki. Trzy dni temu pomoc rodzinie McCannów zaoferował multimilioner Richard Branson. Chce przekazać 100 tys. funtów na pomoc prawną dla rodziny.

Czteroletnia Madeleine McCann zaginęła trzeciego maja tego roku z pokoju hotelowego w kurorcie Praia da Luz. W poszukiwania dziewczynki włączyły się tysiące osób, w tym tak znane jak piłkarz David Beckham. Mimo zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań, dziewczynki do dziś nie odnaleziono.