Król Karol III w Westminster Hall. Powitały go wiwatujące tłumy

Autor:
akr/kab
Źródło:
Reuters, PAP

Wiwatujące tłumy powitały Karola III, kiedy król przybył do Westminster Hall. Kamera uchwyciła, jak brytyjski monarcha w aucie unosi rękę w geście pozdrowienia. Syn Elżbiety II przeszedł stamtąd w kondukcie pogrzebowym do Opactwa Westminsterskiego za trumną swojej matki, Elżbiety II.

OGLĄDAJ TRANSMISJĘ Z POGRZEBU KRÓLOWEJ W TVN24 GO >>>

Wraz z Karolem III na miejsce przybyli jego synowie, książę William i książę Harry. Cała trójka przeszła w kondukcie do Opactwa Westminster.

Na jego czele pojawiła się orkiestra wojskowa szkockich i irlandzkich regimentów, następnie członkowie Brygady Gurkhów i członkowie Royal Air Force. Lawetę działa, na której znalazła się trumna, ciągnęło 98 marynarzy Royal Navy, zaś za lawetą szło kolejnych 40, mających za zadanie ją hamować.

Bezpośrednio za nimi była czwórka dzieci Elżbiety II - król Karol III, księżniczka Anna, książę Andrzej i książę Edward, następnie dwaj synowie Karola III - książę William i książę Harry, syn księżniczki Anny Peter Phillips, jej mąż wiceadmirał Timothy Lawrence, książę Gloucesteru Ryszard i syn młodszej siostry Elżbiety II, nieżyjącej już księżniczki Małgorzaty - David Armstrong-Jones.

Nabożeństwo żałobne rozpoczęło się w Opactwie Westminsterskim o godzinie 12, a zakończy tuż przed godziną 13 dwiema minutami ciszy, które będą trwać w całym kraju oraz hymnem narodowym. Kazanie wygłosi arcybiskup Canterbury Justin Welby.

CZYTAJ TAKŻE: Pogrzeb królowej Elżbiety II. Harmonogram godzina po godzinie >>

Zaślepka materiału TVN24GO
Film dokumentalny "Elżbieta i Filip: miłość i służba"
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr/kab

Źródło: Reuters, PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości