Wnuk królowej Elżbiety rozstaje się z żoną. "Doszli do wniosku, że będzie to najlepsze rozwiązanie"

Autor:
pp\mtom\kwoj
Źródło:
Reuters, PAP

Najstarszy wnuk brytyjskiej królowej Elżbiety II Peter Phillips i jego żona Autumn po 12 latach małżeństwa zdecydowali się rozstać. - Doszli do wniosku, że będzie to najlepsze rozwiązanie dla dwójki ich dzieci i ich dalszej przyjaźni - powiedział rzecznik pary.

Peter Phillips, syn księżniczki Anny i 15. osoba w kolejce do brytyjskiego tronu, poznał Kanadyjkę Autumn w 2003 roku podczas wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Kanady w Montrealu. Para pobrała się w 2008 roku na zamku w Windsorze. Mają dwoje dzieci - dziewięcioletnią Savannah i siedmioletnią Islę.

- Doszli do wniosku, że będzie to najlepsze rozwiązanie dla ich dwójki dzieci i ich dalszej przyjaźni - powiedział cytowany przez agencję Reutera rzecznik Petera Phillipsa i jego żony. - Decyzja o rozwodzie i podzieleniu opieki nad dziećmi zapadła po wielu miesiącach dyskusji i choć smutna, jest to decyzja polubowna. Priorytetem dla pary pozostanie wychowywanie ich wspaniałych córek - dodał.

Pałac Buckingham nie komentuje informacji, podkreślając, że jest to sprawa prywatna. Phillips nie ma tytułu i nie pełni funkcji publicznych związanych z rodziną królewską. 

"Seria poważnych potknięć" w rodzinie królewskiej

Gazeta "The Sun", która jako pierwsza podała wiadomość o rozstaniu Phillipsa z żoną, twierdzi, że królowa będzie bardzo zasmucona informacją o rozstaniu, bo pojawiła się ona po "serii poważnych potknięć" w rodzinie królewskiej - ograniczeniu publicznej roli księcia Harry'ego i księżnej Meghan, którzy postanowili dzielić czas między Wielką Brytanię i Amerykę Północną, oraz zrezygnowaniu z wykonywania obowiązków publicznych przez uwikłanego w skandal księcia Andrzeja.

Autor:pp\mtom\kwoj

Źródło: Reuters, PAP

Pozostałe wiadomości