Papież weźmie udział w szczycie G7. Po raz pierwszy w historii

Źródło:
Reuters, PAP

Papież Franciszek weźmie udział w tegorocznym szczycie przywódców G7 - poinformowała włoska premier Giorgia Meloni. Dyskusja w czasie szczytu ma dotyczyć między innymi wyzwań, które niesie za sobą upowszechnienie sztucznej inteligencji.

W szczycie, poza papieżem, wezmą udział przywódcy USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch, Kanady i Japonii. Spotkanie odbędzie się w dniach 13-15 czerwca w regionie Apulia na południu Włoch.

- To pierwszy raz w historii, kiedy papież weźmie udział w pracach G7 - powiedziała Meloni.

Meloni o tematach szczytu

Szefowa rządu Włoch wymieniła zagadnienia związane ze sztuczną inteligencją wśród tematów włoskiego przewodnictwa w "siódemce". W nagraniu wideo premier Meloni powiedziała, że włoska prezydencja w G7 chce podkreślić wartość stanowiska Stolicy Apostolskiej w sprawie sztucznej inteligencji i zwrócić na to uwagę innych liderów przy okazji szczytu G7. Ponadto szefowa włoskiego rządu oświadczyła, że G7 "potwierdzi poparcie dla Ukrainy i będzie kontynuować pracę na rzecz sprawiedliwego i trwałego pokoju" w tym kraju. - Zajmiemy się także konfliktem na Bliskim Wschodzie. Zaangażujemy się, by nie dopuścić do eskalacji oraz przywrócić pokój, stabilność i bezpieczeństwo w całym tym regionie - zapewniła premier.

Autorka/Autor:ads/tr

Źródło: Reuters, PAP

Tagi:
Raporty: