Państwo Islamskie szokuje kolejnym nagraniem. Dzieci zabijają żołnierzy


Państwo Islamskie (IS) zamieściło w sobotę nagranie wideo przedstawiające egzekucję 25 syryjskich żołnierzy, których rozstrzeliwują w amfiteatrze w Palmirze młodzi chłopcy - podaje AFP.

Egzekucja pokazana w mniej więcej 10-minutowym nagraniu wideo odbyła się prawdopodobnie tuż po zajęciu Palmiry przez dżihadystów 21 maja. Żołnierzy zabijają strzałem z przyłożenia chłopcy ubrani w stroje przypominające mundury polowe. Część z nich wygląda na bardzo młodych. Kilkudziesięciu mężczyzn oraz kilkoro dzieci przygląda się egzekucji, siedząc na stopniach rzymskiego amfiteatru.

Kolejne nagranie

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało 27 maja o rozstrzelaniu około 20 żołnierzy w amfiteatrze. W marcu IS zamieściło w internecie wideo przedstawiające egzekucję Palestyńczyka oskarżonego o szpiegowanie dla izraelskiego wywiadu. Mężczyznę również rozstrzelał młody chłopiec. Podobne nagranie ze stycznia przedstawiało przesłuchanie i egzekucję dwóch mężczyzn określonych, jako "rosyjscy agenci"; strzelał do nich mniej więcej 10-letni chłopiec.

Autor: js/tr / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości