TVN24 | Świat

Sto motocykli i quadów zmiażdżonych buldożerem. "By nigdy więcej nie terroryzowały naszego miasta"

TVN24 | Świat

Autor:
wac//mm
Źródło:
Reuters, NYPD
Buldożer zniszczył sto motocykli i quadów w Nowym Jorku
Buldożer zniszczył sto motocykli i quadów w Nowym Jorku
wideo 2/4
ReutersBuldożer na oczach zgromadzonego tłumu przejechał blisko sto motocykli i quadów

Motocykle terenowe i quady są dla nas nie tylko uciążliwe i irytujące, ale też niezwykle niebezpieczne - stwierdził burmistrz Nowego Jorku Eric Adams, rozpoczynając we wtorek akcję niszczenia około stu takich pojazdów. Skonfiskowane przez nowojorską policję motocykle i quady zostały zmiażdżone buldożerem na oczach zgromadzonego tłumu.

Quady oraz motocykle przeznaczone do jazdy terenowej, np. motocykle crossowe, zgodnie z prawem nie mogą jeździć po Nowym Jorku. Po tym, jak burmistrz miasta Eric Adams machnął flagą w biało-czarną szachownicę we wtorek do pracy ruszył buldożer, czyli spycharka gąsienicowa. Ciężka maszyna przejechała i zmiażdżyła wszystkie ustawione w rzędzie pojazdy.

Czytaj więcej: Były policjant i senator nowym burmistrzem Nowego Jorku

Buldożerem po motocyklach

- Motocykle terenowe i quady są dla nas nie tylko uciążliwe i irytujące, ale są też niezwykle niebezpieczne - powiedział Eric Adams gościom zgromadzonym na Brooklynie. Podkreślił, że nowojorska policja dostała polecenie, by konfiskować pojazdy nielegalnie poruszające się po mieście.

Około stu różnego rodzaju motocykli i quadów było częścią z łącznie 2 tysięcy pojazdów skonfiskowanych od początku roku. To wzrost o 88 procent w stosunku do liczby pojazdów skonfiskowanych w ubiegłym roku.

Burmistrz metropolii zaznaczył, że pojazdy są niszczone, a nie odsprzedawane lub przekazywane w formie darowizn, "aby uniemożliwić im powrót na nasze ulice i nie pozwolić im ponownie działać". - Zostaną zmiażdżone, by nigdy więcej nie terroryzowały naszego miasta. Każdy z nich zostanie przerobiony na złom i ostatecznie poddany recyklingowi - zapowiedział.

"Dotrzymujemy naszej obietnicy"

- Nie zamierzam rezygnować z obietnicy i zobowiązania do oczyszczenia naszych ulic z tych pojazdów i uczynienia wszystkich części miasta miejscem, w którym ludzie będą mogli się swobodnie poruszać. Jak widać z liczby ustawionych tutaj pojazdów, dotrzymujemy naszej obietnicy - powiedział burmistrz Nowego Jorku.

Zobacz także: Dwie osoby ranne w wypadku quada na Gubałówce

Autor:wac//mm

Źródło: Reuters, NYPD

Pozostałe wiadomości