Treść tylko dla pełnoletnich

Artykuł może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. By przejść dalej, wybierz odpowiedni przycisk.

Zakrwawione i zastraszane żołnierki. Nowe nagranie porwanych przez Hamas

Źródło:
PAP

Izraelskie media wyemitowały nagranie z 7 października 2023 roku przedstawiające moment porwania izraelskich żołnierek przez terrorystów z Hamasu. Rodziny pojmanych mają nadzieję, że materiał filmowy zwiększy presję na premiera Benjamina Netanjahu, aby zgodził się na rozejm z Hamasem i zapewnił uwolnienie jeńców.

Izraelskie Forum Rodzin Zakładników opublikowało w środę drastyczne nagranie pokazujące moment porwania siedmiu żołnierek przez terrorystów z Hamasu podczas ataku 7 października 2023 roku.

Na nagraniu widzimy, jak ranne i zakrwawione młode kobiety są krępowane, sadzane pod ścianą, a następnie prowadzone do samochodu. Zaznaczono, że film został ocenzurowany, nie pokazano najbardziej drastycznych scen.

Nagranie pochodzi z kamery jednego z bojowników Hamasu, którzy 7 października 2023 r. zaatakowali południe Izraela zabijając 1200 osób i porywając ponad 240 osób. Żołnierki zostały porwane z bazy Nahal Oz, przy granicy ze Strefą Gazy.

Twitter

"Każde kolejne świadectwo tego, co się stało z zakładnikami, ukazuje tę samą tragiczną prawdę - musimy ich wszystkich sprowadzić do domu, teraz" - przekazało w oświadczeniu prasowym Forum Rodzin Zakładników.

Forum organizuje liczne protesty mające wywrzeć presję na rząd Benjamina Netanjahu, by powrócił do negocjacji z Hamasem i dokonał wymiany porwanych na palestyńskich więźniów.

Pięć z siedmiu porwanych żołnierek pozostaje w niewoli

Żołnierka Ori Megidish widoczna na nagraniu została odbita w październiku przez armię izraelską, po spędzeniu 23 dni w niewoli. Kapral Noa Marciano została zabita przez terrorystów w Strefie Gazy, a jej ciało zwrócone Izraelowi w listopadzie.

Jednak pięć z siedmiu żołnierek - Liri Albag, Karina Ariev, Agam Berger, Daniela Gilboa oraz Naama Levy - nadal znajdują się w niewoli.

Ponad 100 zakładników zostało wymienionych na palestyńskich więźniów w listopadzie ub.r. Armia izraelska sądzi, że nadal około 130 osób jest przetrzymywanych w Strefie Gazy, z których część prawdopodobnie już nie żyje.

Od listopada Izrael nie doszedł do porozumienia z Hamasem w sprawie kolejnej wymiany. Wcześniej w maju negocjacje w Kairze zakończyły się fiaskiem, a Hamas zadeklarował, że odrzucenie propozycji porozumienia przez Izrael oznacza, że rozmowy wróciły do punktu początkowego.

Autorka/Autor:asty/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: X/bringhomenow