Śledczy ujawnili, że syn norweskiej księżnej Mette-Marit z jej pierwszego małżeństwa, podejrzany przez policję w tym kraju o dwa przypadki zgwałcenia, starał się zniszczyć obciążające go dowody. Policja twierdzi, że podejrzany starał się usunąć obciążające go materiały z chmury i telefonu.
"Marius Berg Høiby, który został tymczasowo aresztowany, zarejestrował na swoim telefonie zdarzenia, które w ocenie śledczych dowodzą, że dopuścił się co najmniej dwóch przypadków zgwałcenia lub wymuszenia innych czynności seksualnych" - poinformowali śledczy. Policja twierdzi, że podejrzany starał się usunąć obciążające go materiały z chmury i telefonu.
Aresztowanie syna księżnej ma związek z kolejnymi oskarżeniami jego partnerek. W nocy z poniedziałku na wtorek policja zatrzymała go w jego mieszkaniu w Oslo, po raz drugi w ciągu trzech miesięcy. Pierwszy raz Berg Høiby trafił za kratki w sierpniu, gdy jedna z jego partnerek wezwała policję z powodu jego agresywnego zachowania.
Zgłaszają się kolejne kobiety
Od lata na policję zgłaszają się inne kobiety, z którymi mężczyzna utrzymywał relacje, zarzucając mu stosowanie przemocy. Berg Høiby przeprosił za swoje niewłaściwe zachowanie, jednocześnie informując, że ma poważne problemy z narkotykami i alkoholem. Norweskie media od miesięcy śledzą skandale wywołane zachowaniem 27-latka oraz znajomościami i towarzystwem, w jakim się obraca. Magazyn "Se og Hor" informował, że mieszkający w rezydencji następcy norweskiego tronu, księcia Haakona, Berg Høiby gościł u siebie przedstawicieli świata przestępczego, a jego goście mieli związek ze zniknięciem zastawy stołowej i cennych elementów wyposażenia.
Marius Berg Høiby jest synem księżnej Mette-Marit z jednego z jej poprzednich związków. Formalnie nie należy do rodziny królewskiej, ale książę Haakon i jego małżonka wychowywali go wraz z ich wspólnymi dziećmi - księżniczką Ingrid Alexandrą i księciem Sverre Magnusem.
Za przestępstwa, o które jest podejrzany, grozi do 10 lat więzienia.
Jeśli doświadczasz problemów emocjonalnych i chciałbyś uzyskać poradę lub wsparcie, tutaj znajdziesz listę organizacji oferujących profesjonalną pomoc. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia zadzwoń na numer 997 lub 112.
Źródło: PAP
Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/KHAKON MOSVOLD LARSEN