Monarchowie

Monarchowie

Jerzy Fryderyk, książę pruski, głowa dynastii Hohenzollernów, przegrał proces o zamek Rheinfels w Nadrenii-Palatynacie. Domagał się zwrotu tej dawnej siedziby rodzinnej nad Renem, ale sąd w Koblencji odrzucił we wtorek jego roszczenia.

Księżna Meghan i książę Harry spotkali się z dziennikarzami i pokazali swoje nowo narodzone dziecko. Chłopiec, który jest siódmy w kolejce do brytyjskiego tronu, przyszedł na świat wczesnym rankiem w poniedziałek.

Pogrzeb emerytowanego wielkiego księcia Jana, byłego władcy Luksemburga, odbył się w sobotę w Wielkim Księstwie z udziałem około 30 przedstawicieli rodzin panujących, w tym między innymi księżniczki Anny, córki brytyjskiej królowej Elżbiety II.

Córka króla Hiszpanii Filipa VI, Eleonora, odbyła w sobotę pierwszą oficjalną wizytę jako następczyni tronu. Dwunastoletnia reprezentantka dynastii Burbonów odwiedziła Asturię, której jest księżniczką.

33-letnia Ines Zorreguieta, młodsza siostra królowej Niderlandów Maksymy, została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu w Buenos Aires. Jak podają argentyńskie media, najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci było samobójstwo.

Michał I Hohenzollern-Sigmaringen zmarł we wtorek w swej rezydencji w Aubonne w Szwajcarii w wieku 96 lat - poinformował w oświadczeniu dwór byłego monarchy.