Scholz zapowiada kolejną rozmowę z Putinem

Źródło:
PAP

To do Władimira Putina należy wycofanie wojsk z Ukrainy i zakończenie tej przerażającej, bezsensownej wojny - powiedział w rozmowie z dziennikiem "Tagesspiegel" kanclerz Niemiec Olaf Scholz. Stwierdził, że będzie nadal rozmawiać telefonicznie z rosyjskim przywódcą i zapowiedział też kolejną taką rozmowę z Putinem.

Kanclerz Olaf Scholz - jak podał "Tagesspiegel" - zamierza nadal próbować wpływać na prezydenta Rosji Władimira Putina za pośrednictwem rozmów. - Ponownie będę rozmawiał przez telefon z Putinem, ponieważ to jest konieczne – stwierdził kanclerz.

- To do Putina należy wycofanie wojsk z Ukrainy i zakończenie tej przerażającej, bezsensownej wojny, która pochłonęła już życie setek tysięcy ludzi – podkreślił Scholz i wyjaśnił, że dopóki Rosja będzie prowadziła wojnę z niesłabnącą agresją, obecna sytuacja się nie zmieni.

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ 

Jak przyznał Scholz, jego poprzednie rozmowy telefoniczne z Putinem "nie miały niegrzecznego tonu". Według kanclerza, w ich trakcie Putin wielokrotnie dawał do zrozumienia, że chce wcielić siłą części sąsiedniego kraju, co jest - zdaniem Scholza - nie do zaakceptowania. W rozmowach z Putinem poruszane były też konkretne kwestie, dotyczące wymiany więźniów, eksportu zboża z Ukrainy i elektrowni jądrowej Zaporoże – dodał kanclerz.

- Dla mnie ważne jest, aby rozmowy wracały do najważniejszego tematu: jak świat wyjdzie z tej strasznej sytuacji? Warunek wstępny jest jasny: to wycofanie wojsk przez Rosję – podkreślił Scholz.

Autorka/Autor:tas

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: