TVN24 | Świat

W Neapolu turyści dostaną plastikowe zegarki. Mają ich chronić przed złodziejami

TVN24 | Świat

Autor:
js\mtom
Źródło:
PAP
W Neapolu turyści dostaną plastikowe zegarki. Mają ich chronić przed złodziejami
W Neapolu turyści dostaną plastikowe zegarki. Mają ich chronić przed złodziejamiTVN24
wideo 2/2
TVN24W Neapolu turyści dostaną plastikowe zegarki. Mają ich chronić przed złodziejami

W Neapolu turyści będą otrzymywać w hotelach bezpłatne plastikowe zegarki, które mają ich uchronić przed napadem. To powrót do pomysłu sprzed lat w związku z falą kradzieży zegarków, których ofiarami padają cudzoziemcy.

Niedawno włoskie i zagraniczne media obiegła informacja o tym, że w Neapolu napadnięty został znany francuski aktor Daniel Auteuil, któremu ukradziono zegarek wartości prawie 40 tysięcy euro. Artysta przyjechał wystąpić w tamtejszym teatrze. Napadło na niego dwóch mężczyzn na skuterze. Zerwali mu zegarek z przegubu i odjechali.

Daniel AuteuilGUILLAUME HORCAJUELO/EPA/PAP

Za ten incydent aktora przeprosił burmistrz stolicy Kampanii Gaetano Manfredi, a urząd miasta podarował mu inny, kolekcjonerski egzemplarz, choć niższej wartości. Auteuil ten gest docenił i stwierdził, że do takich zdarzeń dochodzi we wszystkich wielkich miastach.

Plastikowe zegarki mają zniechęcać do napadu

Zdarzenie, kolejne po wielu wcześniejszych podobnych napadach, skłoniło neapolitańskie stowarzyszenie biur podróży i agencji turystycznych do przedstawienia propozycji władzom miasta i regionu, by wręczać turystom w hotelach plastikowe "zegarki przeciwko kradzieżom" - proste, rzucające się w oczy i jednocześnie zniechęcające do napadu. Te złote, luksusowych firm bogaci goście hotelowi zostawialiby w sejfach.

NeapolJackKPhoto / Shutterstock

Media przypominają, że ten pomysł już raz przed laty został wcielony w życie pod Wezuwiuszem, ale potem od niego odstąpiono.

Nowe zegarki mają być ładniejsze od tamtych. Ważne, aby wyglądały jak bardzo tanie i by wręcz odstraszały złodziei.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:js\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: JackKPhoto / Shutterstock

Pozostałe wiadomości