Kiedy mecz Polaków o ćwierćfinał mistrzostw świata?

Autor:
pb//mm
Źródło:
tvn24.pl
Reprezentacja Polski pokonała Arabię Saudyjską 2-0. Tak Biało-Czerwonych wspierali kibice w różnych miastach
Reprezentacja Polski pokonała Arabię Saudyjską 2-0. Tak Biało-Czerwonych wspierali kibice w różnych miastachTVN24
wideo 2/3
TVN24Reprezentacja Polski pokonała Arabię Saudyjską 2-0. Tak Biało-Czerwonych wspierali kibice w różnych miastach

Reprezentacja Polski przegrała z Argentyną 0:2 w swoim ostatnim meczu fazy grupowej, ale mimo to zapewniła sobie awans do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Kadra Czesława Michniewicza, zajmując drugie miejsce w grupie, w następnym spotkaniu zmierzy się ze obecnymi mistrzami, czyli z Francją. Kiedy odbędzie się kolejny mecz Polaków?

Środa z mundialem to była rywalizacja w dwóch grupach: C i D. Zgodnie z turniejową drabinką awansujące z nich zespoły zmierzą się teraz ze sobą w meczach 1/8 finału.

Polacy mimo porażki z Argentyną zajęli drugie miejsce w grupie C, zdobywając w sumie 4 punkty dzięki zwycięstwu nad Arabią Saudyjską i remisowi z Meksykiem. Meksyk, również walczący o awans z tej grupy, w swoim ostatnim meczu pokonał 2:1 Arabię Saudyjską. W ten sposób również uzbierał 4 punkty, jednak nie wystarczyło to do pozostania na mundialu. O drugim miejscu w grupie i o awansie Polski zadecydował lepszy bilans bramek strzelonych i straconych przez nasz zespół.

ZOBACZ TEŻ: Polska pokonała Arabię Saudyjską. Prezydent i premier gratulują Biało-Czerwonym

Polska w 1/8 finału

Kiedy polską reprezentację czeka kolejny mecz w Katarze? Kadra Czesława Michniewicza zagra teraz z Francją, która zwyciężyła w grupie D. Spotkanie przeciwko aktualnym mistrzom świata odbędzie się 4 grudnia, początek o godzinie 16:00.

ZOBACZ TEŻ: "Wyluzuj Mistrzu! Gramy dalej!". Przyjaciele i kibice ślą Robertowi Lewandowskiemu wyrazy wsparcia

Autor:pb//mm

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości