Polska pokonała Arabię Saudyjską. Prezydent i premier gratulują Biało-Czerwonym

Autor:
momo//rzw
Źródło:
tvn24.pl
Polscy kibicie świętują zwycięstwo Biało-Czerwonych z Saudyjczykami
Polscy kibicie świętują zwycięstwo Biało-Czerwonych z Saudyjczykami TVN24
wideo 2/4
TVN24Polscy kibicie świętują zwycięstwo Biało-Czerwonych z Saudyjczykami

Sobotni mecz Polska-Arabia Saudyjska na mundialu wreszcie dał Polakom powód do świętowania. Spotkanie zakończyło się dwubramkowym zwycięstwem Biało-Czerwonych. Starcie w Katarze śledziły przed telewizorami miliony Polaków, wśród nich prezydent i premier. "Brawo! Gratulujemy i dziękujemy Biało-Czerwonym!" - napisał Andrzej Duda na Twitterze. "Mamy zwycięstwo! Nareszcie!" - radował się Mateusz Morawiecki. Gratulacje płyną także od polityków opozycji. "W życiu trzeba mieć szczęście. Szczęsnego znaczy" - stwierdził przewodniczący PO Donald Tusk.

Reprezentacja Polski w piłkę nożną wygrała w sobotę z Arabią Saudyjską 2:0 w meczu grupy C piłkarskich mistrzostw świata w Katarze.

Prezydent Andrzej Duda złożył gratulację piłkarzom na Facebooku. "Masłomiący, w gminie Michałowice pod Krakowem, w siedzibie koła Gospodyń Wiejskich (Wspaniałych!) Polska wygrała z Arabią Saudyjską 2:0! Brawo! Gratulujemy i dziękujemy Biało-Czerwonym!!!" - napisał prezydent. W poście zamieścił także zdjęcie ukazujące wspólne oglądanie meczu polskiej reprezentacji z mieszkańcami Masłomiący.

Zwycięstwa polskiej drużynie pogratulował także premier Mateusz Morawiecki.

"Mamy zwycięstwo! Nareszcie! Genialny Wojciech Szczęsny! Wspaniały Robert Lewandowski! Nasza Drużyna! Trenerze Czesław 'zadaniowiec' Michniewicz, bardzo dziękujemy! Gratulacje dla całej Drużyny i skupiamy się już na meczu z Argentyną. To będzie długa noc" - napisał szef rządu na Facebooku.

Politycy się cieszą

Radość z triumfu Polaków w Katarze wyrażają także politycy opozycji.

"Bo w życiu trzeba mieć szczęście. Szczęsnego znaczy" - zażartował lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

"Brawo Panowie. Mamy to!" - napisał na Twitterze przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. "Wielkie emocje, ale trzy punkty dla Biało-Czerwonych. Dziękujemy za dziś i czekamy na mecz z Argentyną. Po awans!" - dodał.

"Biało - czerwona drużyna górą. Serce rośnie! Czekamy na Argentynę" - skomentował Szymon Hołownia.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo//rzw

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@AndrzejDuda

Pozostałe wiadomości