Gwałtowne ulewy uwięziły ich w moskiewskich kanałach. Znaleziono ciała uczestników wycieczki

Źródło:
Reuters
Plac Czerwony w Moskwie
Plac Czerwony w Moskwie
Reuters
Plac Czerwony w MoskwieReuters

W systemie kanałów w Moskwie znaleziono ciała czterech osób, które w wyniku ulewy zostały uwięzione w trakcie zwiedzania podziemi stolicy Rosji - podała w poniedziałek państwowa agencja TASS. Kilka kolejnych jest nadal poszukiwanych. 

Ulewny deszcz, który nawiedził Moskwę w niedzielę, doprowadził do gwałtownego wzrostu poziomu wody w stołecznym systemie kanalizacyjnym, co uniemożliwiło osobom znajdującym się pod ziemią wydostanie się na powierzchnie - przekazał jeden z ratowników, cytowany przez TASS.

W wyniku zajścia zginęły co najmniej cztery osoby, których ciała odnaleziono. Łącznie w wycieczce miało brać udział osiem osób. Według rosyjskich mediów wśród ofiar jest pracownik firmy organizującej wydarzenie, jego 15-letnia córka oraz 17-letni siostrzeniec. Reuters zaznaczył, że nie był w stanie potwierdzić tych doniesień. Kilka kolejnych osób jest nadal poszukiwanych.

Niektóre fragmenty moskiewskiej kanalizacji pochodzą z XIX wiekuShutterstock

TASS przekazał, że władze wszczęły dochodzenie, a organizatorzy wydarzenia są przesłuchiwani.

Moskwa posiada rozległy system kanalizacyjny, którego część pochodzi z XIX wieku. Jego zwiedzanie oferuje wielu przewodników.

Autorka/Autor:ft / prpb

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock