TVN24 | Świat

Władze obwodu ługańskiego: Rosjanie niszczą w Lisiczańsku budynek za budynkiem

TVN24 | Świat

Autor:
mjz/adso
Źródło:
PAP
Mateusz Lachowski o walkach pod Lisiczańskiem (wideo z 27 czerwca)
Mateusz Lachowski o walkach pod Lisiczańskiem (wideo z 27 czerwca)TVN24
wideo 2/2
TVN24Mateusz Lachowski o walkach pod Lisiczańskiem (wideo z 27 czerwca)

Rosyjska armia próbuje okrążyć ukraińskie siły pod Lisiczańskiem w obwodzie ługańskim - poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Szef władz tego obwodu Serhij Hajdaj przekazał, że siły rosyjskie atakują tamtejszą rafinerię i kontrolują jej część. "W mieście niszczony jest budynek za budynkiem" - dodał.

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja w tvn24.pl

Rosyjska armia koncentruje główne wysiłki na kierunku donieckim na okrążeniu ukraińskich sił w okolicy Lisiczańska od południa i zachodu - pisze Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Jak dodano, przeciwnik chce przejąć pełną kontrolę nad obwodem ługańskim. Rosyjskie wojsko prowadzi działania szturmowe w celu zablokowania zabezpieczenia logistycznego strony ukraińskiej - czytamy.

Przeciwnik próbuje przejąć kontrolę nad odcinkiem trasy prowadzącej z Bachmutu do Lisiczańska, ale - jak zapewnia sztab - bezskutecznie. Trwają ostrzały ukraińskich pozycji. Rosjanie zaktywizowali działania zbrojne na kierunku kramatorskim.

Czytaj także: Ostatnie duże miasto obwodu ługańskiego w rękach Ukraińców

Szef władz obwodu ługańskiego: niszczony jest budynek za budynkiem

Szef władz obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj przekazał, że Rosjanie prowadzą szturm lisiczańskiej rafinerii i kontrolują część tych zakładów.

"Mieszkańcy ostrzeliwanego Lisiczańska praktycznie całymi dniami przebywają w domach i piwnicach. W mieście wybuchają pożary infrastruktury, w tym mieszkalnej; płonęły też dwa domy towarowe" - przekazał w komunikatorze Telegram. Napisał także, że "w mieście niszczony jest budynek za budynkiem".

LisiczańskGoogle Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz/adso

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości