TVN24 | Świat

Eksplozja w hotelu w centrum Hawany. Rośnie bilans ofiar

TVN24 | Świat

Autor:
pp//now
Źródło:
PAP

Rośnie liczba ofiar po wybuchu w luksusowym hotelu Saratoga w centrum Hawany. Według raportu kubańskiego resortu zdrowia w wyniku eksplozji zginęło 31 osób. Wcześniej informowano, że nie żyją co najmniej 22 osoby, a ponad 70 zostało rannych.

Wśród 31 zabitych po eksplozji, która zniszczyła w piątek pięciogwiazdkowy hotel Saratoga w Hawanie są cztery osoby niepełnoletnie, a także kobieta w ciąży.

Spośród 24 hospitalizowanych osób, które odniosły obrażenia, siedem jest w stanie krytycznym, sześć w stanie ciężkim, a 11 w stanie lżejszym - wynika z informacji przekazanych przez kubański resort zdrowia.

Hotel Saratoga przechodził renowację i miał był w najbliższych dniach otwarty na inaugurację sezonu turystycznego po pandemii COVID-19.

Wybuch był tak silny, że zniszczył prawie całkowicie zabytkowy dziewiętnastowieczny budynek, którego frontowa ściana legła w gruzach. Zniszczonych zostało wiele zaparkowanych w pobliżu samochodów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kłęby dymu i kurzu, w tle wycie syreny i krzyki ludzi. Obraz chaosu po eksplozji

Natychmiast po eksplozji policja otoczyła kordonem sąsiednie budynki i ewakuowała położoną w pobliżu szkołę.

Prezydent Kuby: przyczyną tragiczny wypadek

Prezydent Kuby Miguel Diaz-Canel, który udał się na miejsce wybuchu, powiedział, że w hotelu nie doszło do wybuchu bomby, nie był to też atak terrorystyczny a przyczyną eksplozji "był tragiczny wypadek".

Państwowa telewizja poinformowała, że w hotelu był jedynie jego personel. Według telewizji wybuch spowodowała ciężarówka dowożąca płynny gaz w butlach, ale nie wiadomo, co spowodowało jego zapalenie.

W hotelu w przeszłości mieszkało wielu celebrytów, między innymi Madonna, Beyonce i Mick Jagger, którzy odwiedzali Kubę w okresie pewnej odwilży w stosunkach między Hawaną i Waszyngtonem za prezydentury Baracka Obamy.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości