Pracownicy szpitala zawieszeni? Dochodzenie trwa, w tle pytania o dokumentację medyczną księżnej Kate

Źródło:
PAP
Prywatna klinika medyczna w Londynie, gdzie była leczona księżna Kate
Prywatna klinika medyczna w Londynie, gdzie była leczona księżna KateReuters Archive
wideo 2/2
Prywatna klinika medyczna w Londynie, gdzie była leczona księżna KateReuters Archive

Troje pracowników prywatnego szpitala The London Clinic miało zostać zawieszonych w związku z próbą nieuprawnionego wglądu w dokumentację medyczną księżnej Kate - podał w czwartek portal The Independent. Inne brytyjskie media nie potwierdzają tych informacji, przekazują jednak, że dochodzenie w sprawie trwa i dotyczy trzech osób. W połowie stycznia księżna przebywała w stołecznym szpitalu przez prawie dwa tygodnie.

Sprawę ujawnił w środę "Daily Mirror", pisząc, że co najmniej jedną osobę przyłapano na próbie nieuprawnionego dostania się do dokumentacji medycznej żony następcy tronu księcia Williama, księżnej Kate. W związku z tymi doniesieniami dochodzenie wszczął brytyjski urząd ochrony danych osobowych i swobody informacji (ICO). W środę wieczorem stacja ITV News podała, że wewnętrznym dochodzeniem prywatnego szpitala w Londynie zostały objęte trzy osoby.

Jak podał portal The Independent, troje pracowników The London Clinic, w którym w styczniu leczeni byli król Wielkiej Brytanii Karol III i jego synowa, zostało zawieszonych w wykonywaniu obowiązków w związku z próbą nieuprawnionego wglądu w dokumentację medyczną Kate.

ZOBACZ TEŻ: Media: pierwsze nagranie z udziałem księżnej Kate po operacji

Z kolei agencja prasowa PA informuje, że nie doszło do próby nieuprawionego wglądu w dokumentację medyczną Karola III.

Poważny cios dla reputacji szpitala

Jak podkreślają brytyjskie media, sprawa jest poważnym ciosem dla reputacji The London Clinic, prywatnego szpitala, z którego usług korzystali w przeszłości inni członkowie rodziny królewskiej, m.in. książę Filip i księżniczka Małgorzata, a także były premier David Cameron, były prezydent USA John F. Kennedy czy aktorka Elizabeth Taylor.

W połowie stycznia 42-letnia księżna Kate przebywała przez prawie dwa tygodnie w The London Clinic z powodu operacji jamy brzusznej. Pałac Kensington nie sprecyzował, co było powodem operacji, zapewnił jedynie, że nie była ona związana z chorobą nowotworową i była uprzednio zaplanowana. Poinformowano też, że nie należy się spodziewać, by księżna wróciła do wykonywania obowiązków publicznych przed Wielkanocą. Skąpo dawkowane informacje i długi okres rekonwalescencji Kate zaowocowały zalewem domysłów i teorii spiskowych na temat jej stanu zdrowia.

Zobacz również: Co się dzieje z księżną Kate? Spekulacje internautów nie ustają

Pod koniec stycznia do tego samego szpitala trafił Karol III w związku z powiększoną prostatą. Kilka dni później Pałac Buckingham poinformował, że podczas tego pobytu u monarchy wykryto nowotwór. Nie wyjaśniono, o jaki rodzaj nowotworu chodzi.

Autorka/Autor:ks/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock