Media: pierwsze nagranie z udziałem księżnej Kate po operacji

Źródło:
Reuters

W mediach społecznościowych ukazało się nagranie, na którym widać księżną Kate - pierwszy raz od czasu, gdy dwa miesiące temu przeszła operację. Brytyjska gazeta "The Sun" zwraca uwagę, że księżna Walii wydaje się być zdrowa i w dobrej kondycji.

42-letnia księżna Kate spędziła w styczniu dwa tygodnie w szpitalu po zaplanowanej operacji, która według jej służby prasowych zakończyła się sukcesem. Poza kilkoma niewyraźnymi zdjęciami nie widziano jej publicznie, a w ostatnich tygodniach media społecznościowe spekulowały na temat jej stanu zdrowia.

Na nagraniu, które według brytyjskiego dziennika "The Sun" nakręcono w sobotę w Windsorze, widać uśmiechniętą Kate, swobodnie ubraną, spacerującą i niosącą torby na zakupy wraz ze swoim mężem, następcą tronu, księciem Williamem.

Księżna Walii Kate Shutterstock

- Nie miałem wrażenia, żeby ukrywali, kim są. Ale nie do końca wiedzieli, jak ludzie zareagują, ponieważ narosło wiele dyskusji na temat ich miejsca pobytu. Mam wrażenie, że chcieli się szybko dostać do sklepu - powiedział Nelson Silva, który nakręcił wideo.

- Kate wyglądała na szczęśliwą i zrelaksowaną. Wyglądają na zadowolonych z samego faktu, że mogą pójść do sklepu i spotkać się z innymi. Kate wyglądała na spokojną, jakby wyjście do sklepu zakończyło się sukcesem - dodał.

Rzecznik biura Pałacu Kensington powiedział, że Kate wraca do zdrowia, ale nie oczekuje się, że wróci do oficjalnych obowiązków przed Wielkanocą. Biuro księżnej zwracało się wcześniej do mediów o poszanowanie prywatności Kate i stwierdziło, że będzie przekazywało informacje tylko wtedy, gdy pojawią się istotne wieści.

Zamieszanie wokół zdjęcia Kate

W ostatnich dniach media na świecie rozpisują się na temat księżnej ze względu na opublikowaną przez Pałac Kensington fotografię. Zdjęcie księżnej Kate z dziećmi: księżniczką Charlotte i książętami George'em i Louisem, opublikowane na oficjalnych kontach księcia i księżnej Walii w mediach społecznościowych z okazji Dnia Matki, w krótkim czasie zostało wycofane z archiwów najważniejszych agencji fotograficznych. Na taki krok zdecydowała się między innymi Associated Press, która wyjaśniła, że wygląda na to, iż fotografia została zmodyfikowana "w sposób, który nie spełnia standardów AP".

Księżna Kate przeprosiła za "zamieszanie wywołane zdjęciem rodzinnym", wyjaśniając w oświadczeniu: "Jak wielu fotografów amatorów czasem eksperymentuję z edytowaniem". To jednak nie powstrzymało fali spekulacji na temat stanu zdrowia księżnej i tego, w jaki sposób zdjęcie zostało zmienione.

Autorka/Autor:asty

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock