Niepublikowane dotąd nagrania księżnej Diany. Zdradza, jak Karol III zareagował na narodziny Harry'ego

Źródło:
CNN, Good Morning America
Księżna Diana na nagraniach archiwalnych
Księżna Diana na nagraniach archiwalnychReuters Archive
wideo 2/2
Księżna Diana na nagraniach archiwalnychReuters Archive

Król Karol III był rozczarowany, gdy dowiedział się, że jego drugie dziecko to chłopiec - powiedziała księżna Diana na ujawnionym kilka dni temu, niepublikowanym dotąd nagraniu. Diana zdradziła również, że jej ówczesny mąż nie miał dobrych relacji z jej matką.

Księżna Diana nagrała serię taśm w latach 90. Są to rozmowy z jej przyjacielem Jamesem Colthurstem, które następnie podarowała dziennikarzowi Andrew Mortonowi. Niektóre z nich nigdy dotąd nie ujrzały światła dziennego. Do jednego z nich dotarła ekipa programu "Good Morning America" i zaprezentowała je w piątek.

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje Mohamed Al-Fayed. Egipski miliarder, którego syn zginął razem z księżną Dianą, zmarł w wieku 94 lat

Niepublikowane nagrania księżnej Diany

W jednym z nagrań Diana wyjaśnia, że jej mąż, ówczesny książę Karol, nie miał dobrych relacji z jej matką, Frances Shand Kydd. Opisuje też w jaki sposób dzisiejszy król zareagował na narodziny ich drugiego dziecka. - Mój mąż nie rozmawia nawet z mamą, bo podczas chrzcin Harry'ego podszedł do niej i powiedział: "Wiesz, jesteśmy tak rozczarowani, myśleliśmy, że będzie to dziewczynka" - powiedziała Diana na nagraniu. - A mama odpowiedziała mu: "Powinieneś zdać sobie sprawę z tego, jakim jesteś szczęściarzem" - dodała.

W ujawnionej taśmie Diana opisuje także trudną relację, jaką miała ze swoją macochą, Raine Spencer. - Powiedziałam: "Nienawidzę cię. Gdybyś tylko wiedziała, jak bardzo cię nienawidziliśmy za to, co zrobiłaś. Zniszczyłaś dom, wydałaś pieniądze taty". Powiedziałam wszystko, co tylko mogłam - wspomina księżna.

Morton, który jest autorem biografii księżnej pt. "Diana: prawdziwa historia" z 1992 roku, podkreślił w rozmowie z "Good Morning America", że słuchanie głosu Diany jest bardzo "przejmujące". - Nawet przez chwilę nie pomyślała, że Kamila zostanie królową. Mamy więc tu zupełnie inne spojrzenie na rozwijającą się historię - stwierdził. Zapytany, czy udostępni opinii publicznej kolejne nagrania Diany odpowiedział, że "istnieje globalne zainteresowanie, ale zobaczymy, co się wydarzy". Łącznie Diana przekazała mu materiał dźwiękowy trwający siedem godzin.

ZOBACZ TEŻ: Zatonął jacht, na którym księżna Diana spędzała wakacje z miliarderem. Policja pokazała zdjęcia

Autorka/Autor:pb//am

Źródło: CNN, Good Morning America

Źródło zdjęcia głównego: Hulton Royals Collection