Premier zadzwonił do celebryty z apelem. "Małym gestem możemy uniknąć najgorszego scenariusza"

Źródło:
PAP

Włoski raper Fedez otrzymał nieoczekiwany telefon. Do artysty zadzwonił premier Giuseppe Conte. Poprosił celebrytę i jego małżonkę, blogerkę modową Chiarę Ferragni, aby zaapelowali do młodzieży o noszenie maseczek ochronnych.

W nagraniu zamieszczonym w internecie 31-letni Fedez powiedział: - Wczoraj otrzymaliśmy bardzo nieoczekiwany telefon. Skontaktował się z nami prezes Rady Ministrów, który poprosił o pomoc mnie i moją żonę, byśmy wezwali ludność, zwłaszcza młodzież do używania maseczek.

Oglądaj TVN24 w internecie>>>

Fedez opowiedział o rozmowie z premierem i zaapelował o noszenie maseczek iltempo.it

- Znajdujemy się w bardzo delikatnej sytuacji. Włochy nie mogą absolutnie pozwolić sobie na nowy lockdown - dodał artysta z Mediolanu. Wskazywał, że los i przyszłość kraju zależą od poczucia odpowiedzialności każdej osoby. - Małym gestem możemy uniknąć najgorszego scenariusza, jaki przeżyliśmy w minionych miesiącach. Dlatego proszę was - noście maseczki - mówił Fedez.

Zainicjowali zbiórkę pieniędzy

W szczycie epidemii w marcu Ferragni i Fedez zainaugurowali zbiórkę pieniędzy na utworzenie dodatkowego oddziału intensywnej terapii na terenie szpitala San Raffaele w Mediolanie. Oddział został utworzony w rekordowym tempie dwóch tygodni od rozpoczęcia zbiórki, a ufundowało go 200 tysięcy osób z całego świata.

"To dobra strona internetu" - tak akcję tę podsumowała wtedy Chiara Ferragni, której profil na Instagramie obserwuje ponad 21 mln osób.

423 tysiące potwierdzonych przypadków zakażeń

W poniedziałek we Włoszech z powodu COVID-19 zmarły 73 osoby, potwierdzono też 9338 nowych zakażeń koronawirusem - poinformowało ministerstwo zdrowia.

Łączny bilans zmarłych od początku epidemii wynosi 36 616.

Od początku epidemii koronawirusa wykryto w kraju u 423 tysiąca osób, z których wyzdrowiało 252 tysięcy.

Autorka/Autor:tas\mtom

Źródło: PAP