Władze Paryża rozważają lockdown na trzy tygodnie

Źródło:
PAP

W związku z napiętą sytuacją we francuskich szpitalach gminy wprowadzają lokalne weekendowe lockdowny. Władze Paryża rozważają wprowadzenie jeszcze ostrzejszych restrykcji. - Przez 140 dni obowiązuje godzina policyjna, restauracje i bary są zamknięte od 29 października - przypomniał wicemer Paryża Emmanuel Gregoire. Zaproponował wprowadzenie lockdownu w stolicy na trzy tygodnie, a następnie otwarcie restauracji i miejsc kultury.

63 gminy departamentu Alpy Nadmorskie i aglomeracji Dunkierki wprowadziły w piątek lokalne weekendowe lockdowny. Mer Nicei, stolicy departamentu Alpy Nadmorskie, Christian Estrosi ogłosił zamknięcie Promenady Anglików, kilku innych ulic miasta, wybrzeża i plaż, ponieważ od piątku wieczorem obowiązuje tu weekendowy lockdown.

Prawie 3/4 pacjentów na oddziałach intensywnej terapii w regionie Ile-de-France jest hospitalizowanych z powodu COVID-19. - Sytuacja w szpitalach w Ile-de-France podobnie, jak w wielu regionach Francji jest napięta – stwierdził dyrektor Regionalnej Agencji Zdrowia (ARS IDF) Aurelien Rousseau. - W tym tygodniu przekroczyliśmy poprzeczkę 800 pacjentów covidowych przebywających na OIOM-ach – poinformował Rousseau.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Paryż rozważa lockdown

Wicemer Paryża Emmanuel Gregoire poinformował, że uważa weekendowe lockdowny za "zbyt mało skuteczne narzędzie". - Przez 140 dni obowiązuje godzina policyjna, restauracje i bary są zamknięte od 29 października - przypomniał Gregoire, który zaproponował wprowadzenie lockdownu w stolicy na 3 tygodnie, a następnie otwarcie restauracji i miejsc kultury. Premier Jean Castex określił jednak ten pomysł jako "bezsensowny" z uwagi na ryzyko związane z pojawianiem się nowych wariantów koronawirusa.

W ciągu ostatniej doby władze medyczne zarejestrowały w szpitalach 286 zgonów z powodu koronawirusa, w domach opieki natomiast - 255 osób, podała w piątek Agencja Zdrowia Publicznego (SPF). Tym samym całkowita liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła o 539 do 86 147 od początku pandemii. Z powodu zakażenia do szpitali trafiło 1634 chorych, 303 na oddziały intensywnej terapii. Liczba pacjentów hospitalizowanych zmniejszyła się o 187 i wynosi 25 130. Na OIOM-ach leczonych jest 3445 chorych.

Autorka/Autor:asty

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: