TVN24 | Świat

W Wielkiej Brytanii najwięcej nowych zakażeń koronawirusem od trzech miesięcy

TVN24 | Świat

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP
Koronawirus w Wielkiej Brytanii
ReutersKoronawirus w Wielkiej Brytanii

Brytyjskie władze poinformowały w środę, że w ciągu ostatniej doby w kraju odnotowano najwyższą od prawie trzech miesięcy liczbę nowych zakażeń koronawirusem. Jeśli chodzi o zgony z powodu COVID-19, to bieżący bilans jest niższy o siedem od tego sprzed tygodnia, ale łączna statystyka za ostatnie siedem dni jest wyższa niż była w poprzednich siedmiu.

W ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii wykryto 42 776 zakażeń koronawirusem, co jest najwyższą liczbą od prawie trzech miesięcy, oraz stwierdzono 136 zgonów z powodu COVID-19 - poinformowano w środę.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

W ostatnich dniach coraz częściej zdarza się, że dobowe bilanse zakażeń przekraczają poziom 40 tysięcy - to już czwarty taki przypadek w ciągu ostatnich siedmiu dni. Jednak podana w środę liczba nowo wykrytych infekcji jest najwyższą od 21 lipca, czyli dnia tuż po niemal całkowitym zniesieniu restrykcji covidowych w Anglii. Także łączny bilans z ostatnich siedmiu dni - 273,5 tys. - jest zauważalnie, bo o ponad 13 proc., wyższy od tego z poprzednich siedmiu.

Koronawirus w Wielkiej BrytaniiANDY RAIN/PAP/EPA

Sytuacja epidemiczna w Wielkiej Brytanii

Jeśli chodzi o zgony z powodu COVID-19, to bieżący bilans jest niższy o siedem od tego sprzed tygodnia, ale łączna statystyka za ostatnie siedem dni - 788 - jest o 2,3 proc. wyższa niż była w poprzednich siedmiu. Od początku pandemii w Wielkiej Brytanii stwierdzono 8,27 mln zakażeń, z powodu których zmarło 138 080 osób. Pod względem liczby zakażeń zajmuje ona czwarte miejsce na świecie, zaś w statystyce zgonów jest na ósmym. Dotychczas przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19 dostało 49,25 mln osób, a obie - 45,24 mln. Stanowi to odpowiednio 85,6 proc. oraz 78,7 proc. mieszkańców powyżej 12. roku życia.

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: ANDY RAIN/PAP/EPA

Tagi:
Raporty: