Kilkudziesięciu zakażonych podczas nabożeństwa. "Sytuacja jest dynamiczna"

TVN24 | Świat

Autor:
ft/pm
Źródło:
Reuters, PAP
Niemcy protestowali przeciwko zarządzonym obostrzeniomReuters
wideo 2/35
ReutersNiemcy protestowali przeciwko zarządzonym obostrzeniom

U przeszło 40 osób biorących udział w nabożeństwie w kościele baptystów we Frankfurcie nad Menem potwierdzono obecność koronawirusa - podał dyrektor miejskiego departamentu zdrowia. Jak przekazano, do zakażenia miało dojść w pierwszej połowie maja. 

- Większość z zakażonych nie ma poważnych objawów choroby. Z tego co wiemy, tylko jedna osoba została skierowana do szpitala - mówił agencji dpa szef departamentu zdrowia we Frankfurcie nad Menem Rene Gottschalk. Jak sprecyzował zastępca dyrektora Antoni Walczok, nabożeństwo, na którym miało dojść do serii zakażeń, miało miejsce 10 maja, w kościele baptystów. - Sytuacja jest dynamiczna - powiedział gazecie "Frankfurter Rundschau" i dodał, że kościół nie naruszył oficjalnych zasad związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W Hesji, kraju związkowym, w obrębie którego znajduje się Frankfurt nad Menem, od 1 maja zezwolono na sprawowanie obrzędów religijnych pod warunkiem zachowania zasady dystansu społecznego oraz wzmożonych środków higieny.

PAP/EPA/ANDREAS GEBERT

Koronawirus w Niemczech

Na początku maja, ze względu na wyraźne spowolnienie epidemii, niemieckie władze rozluźniły restrykcje, teraz jednak pojawiły się obawy o drugą falę zakażeń - napisała AFP. W sobotę rano władze Dolnej Saksonii, kraju związkowego na północy Niemiec, poinformowały, że siedem osób zakaziło się koronawirusem w restauracji w mieście Leer, a 50 kolejnych objęto kwarantanną.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. CZYTAJ RAPORT TVN24.PL >>>

Kwestia otwierania kościołów i organizowania mszy oraz uroczystości religijnych jest wciąż bardzo delikatna - zauważa AFP. We Francji udział 2 tys. wiernych w uroczystościach kościoła ewangelickiego stał się źródłem zakażeń w całym kraju - przypomina agencja.

W Niemczech, jak podaje Instytut Roberta Kocha (RKI), w sobotę do południa potwierdzono 638 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W sumie od początku epidemii zdiagnozowano 177 850 przypadków infekcji. W ciągu ostatniej doby zmarły 42 osoby chore na COVID-19. Bilans ofiar śmiertelnych w Niemczech wzrósł do 8 216.

Autor:ft/pm

Źródło: Reuters, PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/ANDREAS GEBERT

Tagi:
Raporty: