TVN24 | Świat

Akropol zamknięty, kawiarnie też. Ponad 300 zakażeń w Grecji

TVN24 | Świat

Autor:
mart/adso
Źródło:
PAP
Nagły wzrost liczby zakażonych brytyjskim wariantem koronawirusa w regionie paryskim
Nagły wzrost liczby zakażonych brytyjskim wariantem koronawirusa w regionie paryskimTVN24
wideo 2/20
Koronawirus w Europie

Po zakażeniu koronawirusem w Grecji zmarły cztery osoby, a w kraju zdiagnozowano w sumie 331 przypadków choroby COVID-19 - podało w niedzielę ministerstwo zdrowia w Atenach. Rząd zamknął połączenia drogowe i morskie oraz zawiesił loty do Albanii i Macedonii Północnej.

W Grecji zamknięto kawiarnie, bary, kluby sportowe i place zabaw, a od poniedziałku sprawdzana będzie liczba osób wchodzących do supermarketów, by nie dopuścić do sytuacji, w której będzie tam zbyt wielu ludzi naraz.

KORONAWIRUS. NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Zamknięte muzea, drogi i stanowiska archeologiczne

Oprócz tego rząd w Atenach zamknął połączenia drogowe i morskie, a także zawiesił loty do Albanii i Macedonii Północnej.

Greckie ministerstwo kultury ogłosiło w piątek, że z powodu pandemii koronawirusa zamyka do końca marca najsłynniejszy zabytek starożytnej Grecji - Akropol w Atenach. Zamknięte będą także wszystkie inne muzea oraz stanowiska archeologiczne na terenie całego kraju. Według Greckiego Urzędu Statystycznego, w zeszłym roku Akropol odwiedziły ponad trzy miliony turystów.

Jak podało w niedzielę greckie ministerstwo zdrowia, w kraju odnotowano 331 przypadków zakażenia koronawirusem, a cztery osoby zmarły.

Autor:mart/adso

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości