TVN24 | Świat

Ursula von der Leyen: proponujemy ograniczenie podróży, które nie są niezbędne

TVN24 | Świat

Autor:
tmw
Źródło:
PAP
"Dużo bardziej bezpieczna niż szczepionki oparte na całych wirusach". Ekspertka o szczepionce na koronawirusa
"Dużo bardziej bezpieczna niż szczepionki oparte na całych wirusach". Ekspertka o szczepionce na koronawirusaTVN24
wideo 2/20
Koronawirus z Chin

Proponujemy wprowadzenie tymczasowych ograniczeń dla podróży do Unii Europejskiej - zapowiedziała podczas poniedziałkowej konferencji prasowej przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Ostateczna decyzja, która musi być zatwierdzona przez państwa członkowskie, ma być podjęta we wtorek.

CO CHCECIE WIEDZIEĆ O KORONAWIRUSIE? KONTAKT 24 CZEKA NA WASZE PYTANIA

- Poinformowaliśmy dzisiaj naszych partnerów z G7, że proponujemy wprowadzenie tymczasowych ograniczeń dla podróży, które nie mogą zostać uznane za niezbędne, do Unii Europejskiej. Dlaczego? Ponieważ uważamy, że takie podróże powinny być ograniczone, aby nie rozprzestrzeniać wirusa w Unii Europejską, ale też poza Unią Europejską - powiedziała w Brukseli przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Von der Leyen powiedziała, że decyzja UE zakłada wyjątki od tego ograniczenia. - Przykładowo dla unijnych obywateli wracających do domu, pracowników służby zdrowia, jak lekarze i pielęgniarki, ale również naukowców pracujących nad rozwiązaniem kryzysu - zauważyła.

- Oficjalnie jutro mamy zamiar to sfinalizować - wyjaśniła. Sprawa była omawiana z przywódcami unijnymi w trakcie weekendu.

KORONAWIRUS SIĘ ROZPRZESTRZENIA. RAPORT TVN24.PL >>>

"Propozycja musi być zatwierdzona przez każdy z krajów członkowskich"

Jak dodał przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel, o planach zamknięcia granic dla obcokrajowców poinformowani zostali podczas poniedziałkowej telekonferencji przywódcy państw G7.

- Jutro będziemy mieli wideokonferencje 27 państw członkowskich. W kolejnych godzinach będziemy informować i tłumaczyć, co proponuje Komisja, bo jak wiadomo ta propozycja musi być zatwierdzona przez każdy z krajów członkowskich - powiedział Michel.

Autor:tmw

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: