Para Polaków napadnięta w Kolumbii. Przypadkiem nagrali napastników

Źródło:
Secretaria de Seguridad y Convivencia, El Espectador
seguridadmed
seguridadmedTWITTER/@seguridadmed
wideo 2/2
Nagranie polskich turystów udostępnione przez władzeTWITTER/@seguridadmed

Dwoje polskich turystów zostało napadniętych i okradzionych podczas spaceru w kolumbijskim mieście Medellin. Moment ataku przypadkiem zarejestrowali na nagraniu, na którym wyraźnie widoczna jest twarz jednego z napastników. Lokalne władze wyznaczyły nagrodę za pomoc w jego schwytaniu.

O incydencie na wzgórzu El Volador w mieście Medellin w niedzielę poinformowała Secretaria de Seguridad y Convivencia, kolumbijska agencja rządowa odpowiedzialna za działania mające na celu dbanie o bezpieczeństwo obywateli. Opublikowała na Twitterze nagranie z widocznym momentem ataku, zarejestrowanym przez parę polskich turystów. Widać na nim, jak napastnicy bez słowa szybko zbliżają się od tyłu, a następnie atakują, uderzając w głowę i łapiąc za szyję. Polscy turyści mieli zostać następnie okradzeni.

Polscy turyści napadnięci w Kolumbii

Na nagraniu z napadu wyraźnie widoczna jest twarz jednego z napastników. Burmistrz Medellin Daniel Quintero poinformował o wyznaczeniu nagrody w wysokości 10 milionów peso (ok. 9,6 tys. złotych - red.) za informacje, które umożliwią jego "natychmiastowe schwytanie". W sprawie wszczęte zostało także śledztwo lokalnych władz, na nagraniu widać, że w napadzie uczestniczyło w sumie dwóch napastników.

Sprawę w poniedziałek opisały również kolumbijskie media. Portal gazety "El Espectador" opublikował nagranie z chwilą napadu, na którym słychać ofiary napaści mówiące wcześniej po polsku. - Zostałem zaatakowany przez dwóch mężczyzn, jeden z nich uderzył mnie w głowę nożem (rękojeścią - red.). Bardzo boli mnie głowa, muszę zablokować swoje konto bankowe. To szalone - na kolejnym nagraniu relacjonował jeden z zaatakowanych Polaków, mówiąc już w języku angielskim.

ZOBACZ TEŻ: Dlaczego dorośli zginęli, a dzieci nie? Nowe informacje w sprawie zaginionych w dżungli

Ataki na cudzoziemców w Kolumbii

"El Espectador" podkreślił, że napad na parę polskich turystów nie był jedynym przypadkiem "agresywnego zachowania wobec obcokrajowców w Medellin" w trakcie ostatniego weekendu. W piątek zaatakowana przez trzy kobiety została także brytyjska turystka, a zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Powołując się na dane miejscowych władz, gazeta dodała, że liczba przestępstw w Medellin, których ofiarami są turyści, znacząco wzrosła w ostatnim czasie.

ZOBACZ TEŻ: Ataki na szkoły podstawowe. Prawie 80 uczennic zatrutych "z prywatnych pobudek"

Autorka/Autor:wac//mm

Źródło: Secretaria de Seguridad y Convivencia, El Espectador

Źródło zdjęcia głównego: Secretaría de Seguridad y Convivencia/Twitter