Szef dyplomacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich składa oficjalną wizytę w Izraelu

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP
Spotkanie szejka Abdullaha bin Zayeda z Jairem Lapidem. Wideo archiwalne
Spotkanie szejka Abdullaha bin Zayeda z Jairem Lapidem. Wideo archiwalne
Reuters Archive
Reuters ArchiveSpotkanie szejka Abdullaha bin Zayeda z Jairem Lapidem. Wideo archiwalne

Minister spraw zagranicznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) szejk Abdullah bin Zayed, dwa lata od podpisania tak zwanego Porozumienia Abrahamowego, przybył w środę z oficjalną wizytą do Tel Awiwu - poinformowała oficjalna agencja informacyjna Emiratów, WAM.

W środę minister spraw zagranicznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich Abdullah bin Zayed przybył do Tel Awiwu. Szejk wraz z delegacją zostanie w Izraelu kilka dni - poinformowała WAM, oficjalna agencja informacyjna Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Spotkanie polityków następuje trochę ponad dwa lata po podpisaniu przez Izrael i Emiraty Porozumienia Abrahamowego - dzięki którym kraje te zaczęły otwierać ambasady i rozpoczęły wymiany handlowe.

Spotkanie szejka Abdullaha bin Zayeda z Jairem LapidemReuters Archive

Izrael normalizuje stosunki dyplomatyczne z krajami arabskimi

Umowy, w których pośredniczyły Stany Zjednoczone, zapoczątkowały poprawę relacji między Izraelem a kilkoma państwami arabskimi - Zjednoczone Emiraty Arabskie i Bahrajn jako pierwsze wówczas podpisały porozumienia z Izraelem we wrześniu 2020 roku w Białym Domu.

W następnym miesiącu decyzję o normalizacji stosunków podpisał Izrael i Sudan, a Maroko nawiązało stosunki dyplomatyczne z Izraelem w grudniu 2021 roku.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Reuters Archive

Pozostałe wiadomości